fbpx

Morawiecki zagrał w “pomidora” z dziennikarzem [VIDEO]


Mateusz Morawiecki postanowił jak zwykle bardzo konkretnie odpowiedzieć na pytanie dziennikarza. Mistrz uniku i manipulacji podczas konferencji prasowej usłyszał pytanie dotyczące afery mailowej, która od roku spędza sen z powiek najważniejszym ludziom w PiS. “Odpowiedź tutaj jest bardzo prosta” – stwierdził premier i odpowiedział…zupełnie nie na temat. Wszystko się nagrało…

Redaktor: Ile razy Michał Dworczyk spotkał się z Julią Przyłębską i rozmawiał o sprawach, którymi zajmował się TK. Od razu zaznaczam, że nie pytam w kontekście maili, tylko tego co wicepremier Henryk Kowalczyk powiedział w Polsacie, który przyznał, że faktycznie była potrzeba takiej rozmowy.

Premier Morawiecki odpowiada: Pomidor

Premier: Odpowiedź tutaj jest bardzo prosta. Włamanie na skrzynki dokonane zostało rzeczywiście przez służby specjalne rosyjskie i nie dajmy się tutaj wplątać w sidła różnego rodzaju intryg, w które służby rosyjskie próbują nas tu uwikłać – odpowiedział konkretnie na zadane pytanie Morawiecki.

[VIDEO]

Przypomnijmy, że Michał Dworczyk miał omawiać z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską decyzje TK – wynika z maili ze skrzynki szefa kancelarii premiera. Sama Przyłębska przekonuje, że z nikim nie omawiała orzeczeń.

Na kanale Poufna Rozmowa, gdzie od roku pojawiają się maile pochodzące z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka, pojawiły się wiadomości z 7 stycznia 2019 roku. Dworczyk pisze do premiera Mateusza Morawieckiego, że rozmawiał z Julią Przyłębską.

“Odwiedziłem dziś (wkrótce po Twojej rozmowie) p. Julię P. Z panią prezes omówiłem 3 tematy” – napisał Dworczyk. Szef kancelarii premiera relacjonuje, że omawiał z Przyłębską nadchodzące decyzje, jakie miał podjąć Trybunał. Chodzi o daty rozpraw oraz sędziów.

Wszystkie sprawy wiązały się z kosztami dla budżetu państwa – i najprawdopodobniej tego dotyczą kwoty podawane przez Dworczyka w nawiasach.

Sama prezes TK Julia Przyłębska w rozmowie z Programem III Polskiego Radia powiedziała, że z nikim nie omawiała nigdy “żadnych orzeczeń”. Stawianie tez dotyczących mojej działalności, powołując się na niesprawdzone źródła, kiedy trwa wojna z Ukrainą, pokazuje, że jest to działanie, aby zdestabilizować państwo – powiedziała. Na pytanie, czy spotykała się z Dworczykiem, powiedziała, że “jak są jakieś uroczystości, to nie tylko z panem ministrem, ale z wieloma osobami, które są w rządzie”.

O sprawę został zapytany także rzecznik rządu Piotr Müller na konferencji prasowej. Powiedział, że nic nie wie o takich rozmowach oraz stwierdził, że nie będzie się odnosił do maili, “które są publikowane w ramach rosyjskich działań”.  

Nazwisko Julii Przyłębskiej (określanej jako “prezes Julia”) pojawiało się wcześniej w mailach pochodzących ze skrzynki Dworczyka. Z jednej z wiadomości wynikało, że premier Morawiecki mógł naradzać się z prezes TK w sprawie wyboru prezesa izby Sądu Najwyższego.

źródło: twitter, rmf24


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments