fbpx

Mówił, że kobieta jest wolna, gdy zdejmuje majtki. Teraz kandyduje na RPO


2 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jak podał Onet Robert Gwiazdowski zostanie dziś ogłoszony kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich z ramienia PSL i Konfederacji. Kandydatura jest mocno kontrowersyjna, gdyż niespełna rok temu człowiek ten prawił kontrowersyjne tezy. Teraz ma zostać rzecznikiem połowy kraju.

Dla wszystkich partii jest większym dobrem niż tkwienie w tym kryzysie. Robert jako RPO wyrówna szansę obywateli w sporze z silnymi instytucjami, bo nieraz wykazał się odwagą, mądrością i determinacją – napisał Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.

W styczniu zeszłego roku, tak odniósł się do aborcji:

“Prawo kobiety do dokonania aborcji nie jest kwintesencją wolności w jej klasycznym rozumieniu. Wolność miała wtedy, jak zdejmowała majtki”.

W swoim tekście o aborcji podzielił się jeszcze innymi refleksjami. Ciążę z gwałtu porównał do żołnierza w okopach. Dywagował też, co by się stało, gdyby odebrać paszporty wszystkim kobietom – czy wtedy udałoby się powstrzymać aborcję.

Kontrowersyjny kandydat PSL i Konfederacji Robert Gwiazdowski urodził się w 1960 roku w Warszawie. Jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, ekspertem podatkowym Centrum im. Adama Smitha, wykładowcą Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Jest byłym adwokatem i doradcą podatkowym. W 2019 r. przez kilka miesięcy był liderem nowego ruchu – Polska Fair Play.

Reagujcie, komentujcie, udostępniajcie !

Czytaj także: Wiceminister Finansów: “Praca w skarbówce to służba, a odebranie urzędnikom nagród w 2021 r. jest ich ofiarą na rzecz społeczeństwa”

Czytaj także: Brat Agaty Dudy krytycznie: “Wolałbym, aby prezydentem został profesor szanowany przez wszystkie siły polityczne”

Źródła: businessinsider.com. , natemat.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malgorzata
Malgorzata
11 miesięcy temu

Po takiej wypowiedzi zdjskwalifikował się jako godna osoba do reprezentowania praw kogokolwiek jako RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH . Ta pogarda dla kobiet oznacza, że nie bedzie w stanie wystepować niezależnie i zgodnie z literą PRAWA bronić ipraw kobiet. Nie wiemy jakie uprzedzenia ma w stosunku do innych grup społecznych, Żenada, że ktoś taki może kandydować na to stanowisko

wSREDNIOWIECZU:(
wSREDNIOWIECZU:(
11 miesięcy temu

Tylko w państwie PiS może się zdarzyć, że RPO, będzie chciał odebranić kobietom obywatelstwo.