Elon Musk ponownie najbogatszym człowiekiem na Ziemi


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Elon Musk stracił tytuł najbogatszego człowieka na Ziemi… aby po dwóch dniach go odzyskać. Musk już po raz drugi w tym roku zyskuje to miano. Wycena majątku założyciela spółek takich jak Tesla, czy SpaceX wynosi obecnie 199.9 mld dolarów.

Bloomberg – Musk ponownie najbogatszy

Jak podaje Bloomberg wartość majątku Muska znacząco urosła po podpisaniu kolejnych kontraktów między NASA a SpaceX, dzięki czemu prywatna firma kosmiczna zyskała kolejne 850 mln dolarów.

Obecnie wartość firmy SpaceX po kolejnej rundzie finansowania określa się na 70 mld dolarów.

Dodatkowym zastrzykiem środków jest również autorska konstelacja satelitów Starlink, które mają dostarczyć internet szerokopasmowy 5G dosłownie wszędzie. Usługa już ruszyła a ukończenie konstelacji panuje się na 2027 rok

W zeszłym tygodniu Musk zaprosił na rozmowę przez wideo-chat prezydenta Rosji – Wladimira Putina. Prezydent wydał oświadczenie, że nie mógł rozmiawiać, bo nie korzysta z social-mediów, ale sama propozycja była “bardzo interesująca”.

Bezos kontra Musk – starcie tytanów

Warto przypomnieć, że po piętach cały czas depcze mu inny filantrop – Jeff Bezos założyciel giganta sprzedażowego Amazon oraz koncernu kosmicznego Blue Origin który w tym roku planuje wysłać pierwszych prywatnych klientów na lot suborbitalny. Musk w tym tygodniu utracił na jego rzecz miejsce na podium po tym, jak akcje Tesli spadły i obniżyły wartość majątku szefa Tesli.

Obecnie majątek Bezosa jest wart “tylko” 5 mld dolarów mniej – 194.2 mld dolarów.

Zarówno Musk jak i Bezos toczą “boj” o to kto pierwszy pośle ludzi na Marsa. Bezos planuje zrobić to za pomocą rakiety New Glenn, Musk ma natomiast swoją odpowiedź w postaci programu Starship.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments