fbpx

Napis Konstytucja przeszkadzał przechodniowi. Groził pobiciem. “Masz chęć na wp…”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Do Gazety Wyborczej napisał zbulwersowany agresją wyznawców dobrej zmiany mieszkaniec Lublina. Do incydentu doszło w biały dzień. Napis Konstytucja poraził przechodnia, a przecież to nie jest nic co mogło by kogo kogokolwiek obrażać.

“Nie bądź obojętny!” Godzinę temu w centrum Lublina zostałem zagadnięty, “czy mam chęć na wpierdol” (jak mniemam, chodziło o moją koszulkę z napisem “konstytucja”). Wybaczcie emocjonalną reakcję, ale odrzekłem: “czy byłby pan uprzejmy się odpierdolić?”.

Zapewne z uwagi na ludzi wokół współobywatel poszedł sobie dalej. Nie przepadam za demonstracjami, zwłaszcza w czasach zarazy, ale od teraz będę ich częstym uczestnikiem. Bez wymówki, że mnie to nie dotyczy albo że nie mam czasu. “Nie bądź obojętny!”

Jacek Maj

Napis Konstytucja kojarzy się z przeciwnikami PiS, nie bez przyczyny. To wstyd że trzeba przypominać władzy o nadrzędnym ustawodawstwie, które jest nieprzestrzegane nawet prze głowę państwa. Jeszcze większy wstyd jeżeli władza uważa słowo konstytucja za coś obraźliwego pod swoim adresem. Nie ma się czemu dziwić przecież premier Morawiecki praworządność i przestrzeganie zasad unijnych nazywa tak zwaną praworządnością. Niedługo słowo złodziej będzie komplementem a praworządność wulgaryzmem.

Źródło Gazeta Wyborcza


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments