Narodowy Bank Polski wypuszcza banknoty z wizerunkiem Kaczyńskiego.


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

O banknotach z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego mówi się już od stycznia br. Grupa posłów PiS chciała aby taki banknot ukazał się w kwietniu, ale koronawirus pokrzyżował wszystkim plany.

W listopadzie 2021 Narodowy Bank Polski wypuści banknoty kolekcjonerskie z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. W związku z tym ukazał się stosowny komunikat :

Lech Kaczyński, który był jedną z 96. ofiar katastrofy smoleńskiej, mógłby pojawić się na banknotach – uważają niektórzy politycy PiS.

Wizerunek prezydenta Lecha Kaczyńskiego znajdzie się na banknocie kolekcjonerskim pod tytułem “Lech Kaczyński. Warto być Polakiem” o nominale 20 zł. Szacowana przez NBP wielkość emisji to 60 000 sztuk.

Już ża początku tego roku Ewa Cicholska, posłanka partii rządzącej mówiła – Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie – podkreśliła

W podobnym tonie wypowiedziała się posłanka PiS Barbara Dziuk – Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy

Jan Warzecha – również z PiS-u – podkreślił w rozmowie z WP.pl, że już dziesięć lat temu wybito srebrną monetę z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego.

To była moneta pamiątkowa po 10 kwietnia. Wiele osób zasłużonych pojawia się na monetach, banknotach, także okolicznościowych. Nie do mnie należy podejmowanie decyzji w sprawie banknotu, ale na pewno trzeba się temu przyjrzeć

Wyliczenia portalu BiqData. Wynika z nich, że ku czci prezydenta Lecha Kaczyńskiego powstało już 143 tablic, głazów i pomników, kolejne trzy powstają. Z kolei wszystkich upamiętnień ofiar katastrofy smoleńskich jest ponad 460.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
7
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
6
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
21
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
6
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jerry
jerry
4 miesięcy temu

będzie do wycierania dupy

Sawa
Sawa
4 miesięcy temu

A jaki on zasłużony hahaha