fbpx

Neonówka odpowiada PiS. “Powiedzieliśmy po prostu, co każdy myśli. Mieliśmy odwagę to powiedzieć”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

– Spotkał nas zalew hejtu i trollingu. Piszą o nas, że jesteśmy ch.. i jeb.. cwel..mi. Tak wygląda w Polsce dyskusja – mówili na festiwalu Pol’and’Rock członkowie kabaretu Neonówka. Ich skecz “Wigilia 2022” uderzający w Prawo i Sprawiedliwość bije rekordy popularności.

Kabaret Neo-Nówka spotkał się z fanami w namiocie ASP na 28. festiwalu Pol’and’Rock w Czaplinku

Neo-Nówka wywołała kilka dni temu sensację, gdy w czasie kabaretonu w Koszalinie wykonali na żywo skecz “Wigilia 2022” (transmisja szła na żywo w Polsacie). Skecz, krytykujący rządy PiS i podziały polityczne wewnątrz polskich rodzin, wywołał skrajne reakcje.

“Nie czujemy się bohaterami”

– Powiedzieliśmy w skeczu normalne słowa, które padają w każdym polskim domu i nagle staliśmy się bohaterami? – mówił Roman Żurek z Neo-Nówki. – Ludzie mówią: “Macie jaja”! A my powiedzieliśmy po prostu to, co każdy myśli, mieliśmy odwagę to powiedzieć. Zadaniem kabaretu jest mówić głośno, o czym myślimy i o czym myślą ludzie. A o czym myślimy? Że jesteśmy oszukiwani i mamieni przez ten rząd. I co my możemy zrobić? Możemy im skoczyć, bo wynik każdego głosowania w Sejmie to zawsze 231 głosów za.

– Z drugiej strony spotkał nas zalew hejtu i trolligu. Mówią o nas, że jesteśmy ch.. i jeb.. cwel..mi. Tak wygląda w Polsce dyskusja. Ale nie jesteśmy na niczyjej smyczy. Powiedzieliśmy prawdę, a prawda boli – kontynuował Żurek. – Takie są nastroje społeczne i ludzie tak właśnie myślą.

Kabareciarze z Neo-Nówki powiedzieli także, dlaczego nie występują w TVP czy na kabaretonie w Opolu:

– Jacek Kurski powiedział, że w TVP nie ma miejsca na rechot, więc nie ma nas tam, tak jak większości kabaretów. Zresztą nie wiemy, czy byśmy poznali nasz skecz po montażu TVP. Pewnie wmontowaliby w to “fur Deutschland”.

Radosław Bielecki z Neo-Nówki, powiedział: – Ta postać, która gram w skeczu [zwolennik PiS – red.] – ja naprawdę mam taką osobę w domu, to jest prototyp, to człowiek, który żyje z moją matką.

Michał Gawliński z Neo-Nówki przytoczył kilka łagodniejszych komentarzy z sieci: “Nie ma pozwolenia na żarty”. “Opodatkować ich, żeby skończyli w Biedrze na kasie“.

Roman Żurek powiedział, że zdziwiła go tak olbrzymia reakcja na ten właśnie skecz: – Robiliśmy wcześniej skecze o SLD, o Kwaśniewskim i nikt tego wtedy nie zauważał.

Oberwało się też rzecznikowi “dobrej zmiany” Radosławowi Foglowi, który przekręcał przekaz Neo-Nówki.

Bielecki powiedział: – Jakbyśmy ufali rzecznikom, to by się okazało, że nie ma inflacji. Ten zawód polega na tym, żeby ściemniać cały czas.

Skecz Neonówki [VIDEO]

źródło: WP.PL


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
3
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
90
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
3
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments