fbpx

Nie będzie dymisji Szymczyka! Minister Kamiński od początku go bronił


1 Udostępnienie

Komendant główny policji, generał Jarosław Szymczyk nie będzie podawał się do dymisji. Jak informuje PAP, minister spraw wewnętrznych i administracji nie będzie o to wnioskował do premiera Mateusza Morawieckiego.

Jarosław Szymczyk miał odejść ze stanowiska po Marszu Niepodległości, 11 listopada. Powodem odejścia miały być brak zdecydowanej reakcji policji na nielegalne zgromadzenie. Chodzi o protesty po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

W obozie Prawa i Sprawiedliwości miały trwać poszukiwania następcy Jarosława Szymczyka. Decydujący w tej sprawie miał być głos Jarosława Kaczyńskiego. Jak się okazało, Jarosław Szymczyk najprawdopodobniej jednak nie poda się do dymisji.

“Wobec manifestantów ze strajków kobiet policja była zbyt uległa, a 11 listopada doszło do regularnych starć” – tak twierdzą przeciwnicy Jarosława Szymczyka.

Według PAP minister Mariusz Kamiński już od początku nie zgadzał się z decyzją o odejściu Szymczyka i bronił go w rozmowach rządowych.

Źródło: PAP

Zobacz też: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości: Konopnicka nie była w związku z kobietą, jedynie mieszkała z przyjaciółką

Zobacz też: (bez) Prawne działania policji. Felieton Albina


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ