fbpx

Nie jest tak kolorowo “jak w waszych spotach reklamowych”. Co zmieni koalicja pod rządami Kidawy-Błońskiej


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] D [/boombox_dropcap]

ziś na konwencie programowym, po raz pierwszy zaprezentowano założenia przyszłego rządu kierowanego przez Małgorzatę Kidawę-Błońską. Oczywiście jak tylko Koalicja wygra wybory. Przedstawiono nowe rozwiązania w m.in. służby zdrowia, seniorów, in vitro oraz zrównania płac kobiet i mężczyzn.

Hasło wyborcze Koalicji Obywatelskiej brzmi “Jutro może być lepsze”

Na konwencie mówiono o naprawie państwa polskiego, oraz o kilku nowych planowanych rozwiązaniach. Sporo uwagi poświęcono decentralizacji władzy, mediom publicznym, seniorom. Padły też zapewnienia o kontynuacji wszystkich społecznych programów PiS.

Papież Franciszek wykreślił “czerwoną zarazę” z nominacji kardynalskich, a nominował przyjaciela osób LGBT.

Nowa kandydatka na premiera podziękowała za nominację. Na wstępie poddziadziałą chce zmienić obraz polskiej sceny politycznej.

– Chcę, żeby politycy przestali zaciskać pięści i potrafili podać sobie otwarte dłonie. Chcę, żeby nauczyli się ze sobą rozmawiać, chcę, żeby przestali zarażać nienawiścią wszystkich dookoła, żeby wreszcie Polacy mogli spokojnie spędzić święta przy swoich stołach i rozmawiać bez kłótni.

– Chcę także, aby polityka stała się sztuką porozumiewania, a nie wiecznej wojny”. –

– Chcę nowej, jasnej, uśmiechniętej Polski – dodała Kidawa Błońska

[smartslider3 slider=”17″]

– Wprowadzimy plan obrony demokracji, wprowadzimy reformę w służbie zdrowia, zapewnimy 60 minut jako maksymalny czas oczekiwania na lekarza w wypadkach. Zmniejszymy umieralność na raka. Zdobędziemy na to środki z UE  – kontynuowała Kidawa Błońska

Następnie mówiła o zrównaniu płac kobiet i mężczyzn, poprawieniu ściągalności alimentów, dwumiesięcznym płatnym urlopie tacierzyńskim, oraz bezpłatnym dostępie do in vitro. Zapowiedziała również bezpłatny internet dla młodzieży do 24 roku życia.

To może być największa afera “IV RP”. Giertych domaga się powtórnej sekcji zwłok. To już trzecia osoba nie żyje która była związana z tą sprawą.

Sporo uwagi poświęcono tez przedsiębiorcom, pogarszającej atmosferze do prowadzenia działalności gospodarczej. Media publiczne będą naprawione, abonament zniesiony. Powróci również 50% kosztów uzyskania przychodów dla artystów.

Zalewska przegrała ze Schetyną. Jednak afera z finansowaniem PiS z kradzionych ubrań PCK nie będzie wyjaśniona.

Nie zapomniano też o osobach starszych. Trzynasta emerytura co roku, i nowość premia emerytalna do 20 tys zł, oraz zwolnienie z podatku.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments