Nie zaszczepisz się? Zapomnij o 500+ i innych benefitach! Nowy pomysł ludzi władzy


2 comments, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jak wynika z badań, wciąż zdecydowana większość Polaków nie chce się zaszczepić na koronawirusa. Jak wynika z badania Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i ARC Rynek – 38 procent Polaków nie zamierza się zaszczepić, 20% wciąż się zastanawia. Największą grupę stanowią zdecydowani, bo aż 40% jednak to za mało by spełnić kryteria bezpieczeństwa populacyjnego. Jak podaje radiozet.pl – rząd może mieć plan awaryjny. Nie zaszczepisz się? Zapomnij o 500+ i innych benefitach!

Żeby osiągnąć odporność zbiorową, trzeba według szacunków naukowców zaszczepić 60-70 procent Polaków. Patrząc na wskaźnik nastrojów, przed rządem PiS stoi więc nie lada wyzwanie.

Jest już wiadome, że przyszli zaszczepieni uzyskają konkretne przywileje, w tym możliwość ignorowania części uciążliwych obostrzeń i restrykcji. Już teraz jednak pojawiają się zapowiedzi znacznie poważniejszych rozwiązań – na przykład wymogu przedłożenia świadectwa szczepienia podczas podpisywania umowy o pracę.

Rząd zdaje sobie sprawę z tego, że im szybciej uda się zaszczepić Polaków, tym szybciej złagodzimy nieuniknione skutki gospodarcze po pandemii.

500 + w zanadrzu

PiS ma w zanadrzu broń atomową w postaci świadczenia 500 plus. Wielu nie wyobraża sobie budżetu domowego bez tych dodatkowych pieniędzy. Świadczenie wypłacane jest 3,5 mln dzieci z ponad 2,3 mln rodzin. Oznacza to, że beneficjentami jest niemal 5 mln dorosłych osób (zakładając, że większość beneficjentów to małżeństwa), a więc niemal 20 procent dorosłej ludności kraju. PiS może chcieć to wykorzystać, mimo pewnych strat politycznych.

“Z badań wynika, że Polacy szczepiliby się chętniej, gdyby wiązały się z tym benefity finansowe. Ich nadzieje mogą się spełnić, ale w zupełnie inny niż spodziewany sposób: wystarczy, że pieniądze z 500 plus będą wypłacane tylko rodzicom, którzy poddali się szczepieniu. Jak wiele z nich będzie w stanie zrezygnować ze środków, które stały się ważną częścią domowych budżetów, żeby uniknąć wakcynacji? Świadectwo szczepienia może w wyniku jednej decyzji rządu stać się najbardziej pożądanym przez miliony rodziców dokumentem” – podaje radiozet.pl

Czy 500 plus będzie wypłacane tylko zaszczepionym? Rząd oficjalnie nie porusza tego tematu. Z pewnością jest to jeden z pomysłów poruszanych podczas spotkań rządu. Najbliższe miesiące pokażą, czy PiS będzie musiał sięgnąć po tak drastyczne rozwiązanie w ostatnim etapie walki z pandemią.

REAGUJ, SKOMENTUJ, UDOSTĘPNIJ DALEJ ! ~ GAZETAPLUS.PL #WolneMedia ~ Czytaj także:

Szymon punktuje opozycję: “Artyści nie są bez winy, ale to paranoja, że PiS wyjaśnia tę sprawę”

źródło: radiozet.plPodoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mrek
mrek
1 miesiąc temu

jeżeli zrobią zamch na wolność osobistą pozbawiac pracy srodkow do zycia p;owinnismy ich powiesic na szubienicach

bolo
bolo
1 miesiąc temu

madki pódą się szczepić,bo dają świrzaki !