fbpx

Seniorzy czekają a poseł PiS już zaszczepiony? “Co na to poseł? Stracił zasięg…”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Dziennikarz Patryk Michalski podał nieoficjalną informację, jakoby poseł partii rządzącej z racji bycia nauczycielem akademickim skorzystał ze szczepionki. Budzi to ogromne kontrowersje, bo seniorzy na swoją kolej muszą czekać do marca.

Brak zasięgu i sms…

Zbigniew Girzyński to wieloletni członek i poseł Prawa i Sprawiedliwości, w latach 1993–1995 był współpracownikiem Radia Maryja. Obecnie zasiada w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Sam zainteresowany rozłączył się mówiąc, że jest w pociągu i traci zasięg. Poniżej rozmowa Michalskiego z Girzyńskim:

Michalski opublikował również wiadomość SMS, którą dostał od posła w odpowiedzi na zadane pytania dot. szczepienia:

źródło: @patrykmichalski
Seniorzy czekają na swoją kolej

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Rozdział 3a §28a Podmioty przeprowadzające szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 mają obowiązek stosowania tych szczepień w następującej kolejności:

pkt. 11:nauczyciele akademiccy zatrudnieni w uczelni innej niż określona w pkt 6 (tj. uczelnie medyczne) oraz inne osoby prowadzące w uczelni zajęcia ze studentami lub doktorantami zgodnie z programem odpowiednio studiów albo kształcenia.”

Poseł Girzyński jako wykładowca jest w grupie pierwszej do zaszczepienia, lecz powstaje pytanie: skoro nie wszyscy seniorzy dostali swoje terminy, to czy to zgodne z rozporządzeniem czy nie?

Gdy dla wielu seniorów zabrakło miejsc, to niemedyczni pracownicy w wieku 40-50 lat są już zapisani. Ta sytuacja budzi kontrowersje

Naszych pracowników o możliwości zapisania się na szczepienie poinformowaliśmy na podstawie rozporządzenia, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Zdrowia. Nikt nikogo nie namawiał, a pracownicy zgłaszali się z własnej woli. Dodam, że rektor UMK prof. Andrzej Sokala ani kanclerze uczelni nie zostali zaszczepieni. Szczepionkę przyjęła rektor Collegium Medicum, która jest lekarzem.” – informuje rzecznik UMK.

Źródło: rmf24.pl, twitter

Zobacz również:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments