fbpx

Niesamowite! PiS forsuje kolejne 2 mld na TVP !


5
Subksrybuj nas na Google News

PiS nie uczy się na błędach ani trochę. Po morzu krytyki jaka spadła na obóz rządzący kiedy przekazał w tym roku 2mld na TVP, zamiast na onkologię, partia wchodzi w to samo bagno. Rządowy projekt na 2021 rok zakłada, że TVP oraz Polskie Radio znowu mogą otrzymać ogromne wsparcie finansowe z budżetu państwa. Suma wsparcia może wynieść do 1,95 mld zł – informują Wirtualne Media.

W czwartek sejmowa Komisja Finansów Publicznych zajmowała się rządowym projektem ustawy budżetowej na przyszły rok. Zawarto w nim punkt, który mówi, że “upoważnia się Ministra Finansów do przekazania, na polecenie Prezesa Rady Ministrów, wydane w związku z wnioskiem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jednostkom publicznej radiofonii i telewizji skarbowych papierów wartościowych jako rekompensatę z tytułu utraconych w roku 2021 wpływów z opłat abonamentowych z tytułu zwolnień”.

Dalej zaznaczono, że wartość nominalna nowo wyemitowanych obligacji na ten cel nie może przekroczyć 1,95 mld zł. Kwota nie może być również większa niż kwota kosztów poniesionych w związku z realizacją misji publicznej.

Decyzja o przeznaczeniu kolejnych pieniędzy na partyjną tubę to kolejny strzał w kolano. Oznacza to, że czekają nas kolejne bitwy z rządem, lecz są to przyznajmy bitwy nierówne! W dobie tak niepewnych czasów tak olbrzymie finansowanie cyrku Kurskiego jest splunięciem w twarze przedsiębiorców, lekarzy. Czy PiS doprowadzi nasze państwo do ruiny, bo wie, że i tak przegra? Wszystko na to wskazuje. Hańba!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments