Obostrzenia aż do następnych wyborów? To bardzo realny scenariusz


2 comments, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rząd zapowiada zniesienie ulg w obostrzeniach, zamknięcie granic i jeszcze większe kontrole. Na podstawie ostatnich działań rządu można domniemywać, że obostrzenia zostaną z nami przynajmniej do kolejnych wyborów w 2023 roku.

Covid-19 na rękę PiSowi

Wirus SARS-2 to bardzo wygodna wymówka dla rządu, aby wprowadzać swój klasyczny “zamordyzm”. Nie było i już prawdopodobnie nie będzie w historii Polski takiego okresu jak ten, tak bardzo usprawiedliwiającego wprowadzanie kolejnych obostrzeń pod płaszczykiem “walki z pandemią”. Mimo że zdecydowana większość z nich jest całkowicie niezgodna z prawami człowieka.

Dzięki temu, że z powodu pandemii wiele biznesów ogłosiło, upadłość – PiS lub ludzie z nim związani odkupili je za bezcen. Przykład? Park Rodzinka, Polski Holding Hotelowy “Gołębiewski”, hotel “Zacisze” oraz ośrodki w Ślesinie i Zaniemyślu.

Rząd zapowiada trzecią falę pandemii

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej, która miała miejsce w tym tygodniu, iż do Polski dotarła już “trzecia fala” i obserwujemy wzrost zakażeń. Dlatego od piątku rząd planuje anulować większość ulg i wprowadzić kolejne zakazy. Nie wiadomo co to za zakazy, ale możemy się domyślać, że będą ograniczały jeszcze bardziej wolność obywateli.

Zakaz noszenia zwykłych maseczek

Adam Niedzielski zapowiada również wprowadzenie kolejnych obostrzeń związanych z maseczkami. Koncepcja przedstawia się następująco – prócz zakazu wychodzenia z domu bez maski, nie będą mogły to być zwykłe maski, lecz maski chirurgiczne lub z atestem FPP2. Które oczywiście są droższe od swoich odpowiedników bez atestu. To samo tyczy się chust i szalików. Za nie również dostaniemy mandat. Niedozwolone będzie również korzystanie z przyłbic.

Chodzi o to, żeby używać porządnych masek. Przynajmniej maska tak zwana chirurgiczna, nie mówiąc już o tych maskach z filtrem

Prof. Andrzej Horban, dordca rządowy ws. pandemii Covid-19

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
emeryt gr O bez terminu szczepienia
emeryt gr O bez terminu szczepienia
11 dni temu

to dlatego nie szczepi się narodu! wszystko jasne ! milicja zaszczepiona i to wystarczy

może ktoś zajmie się tym tematem
może ktoś zajmie się tym tematem
10 dni temu

dlaczego nie szczepi się ludzi w wieku 65 – 70 ??????dlaczego nie ma nawet harmonogramu zapisów na szczepienia ????może dziennikarz jakiś to przeczyta i podejmie temat?