fbpx

Od teraz Radio Maryja głosem Franciszka. “Odrzućmy miłość do pieniędzy, sukcesu czy władzy”


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Portal radiomaryja.pl opublikował słowa papieża Franciszka, z dzisiejszej modlitwy “Anioł Pański”. Tym samym instytucja ojca Tadeusza potwierdza, że w pełni utożsamia się z nauką Franciszka, podczas gdy w rzeczywistości działa to na zasadzie “papież swoje, a my swoje”.

– Odrzućmy miłość do pieniędzy, sukcesu czy władzy. Wybierzmy bezinteresowną i czystą miłość, jaką daje nam Chrystus i trwajmy w niej – powiedział papież podczas “Anioł Pański”. Portal radiomaryja.pl pięknie zgadza się ze słowami Ojca Świętego, jednak w rzeczywistości większość społeczeństwa zdaje sobie sprawę, że w kościele polskim są to słowa, które wpuszcza się, jednym uchem, wypuszcza drugim – między rozgrzeszeniami.

Portal ojca Tadeusza szczyci się pięknymi słowami Franciszka i na tym wydawałoby się… koniec

– Swoje przykazania Jezus streścił w jednym, jedynym: „Abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Miłować tak, jak miłuje Chrystus, to znaczy oddać się na służbę braciom, tak jak On to uczynił, umywając uczniom nogi. Oznacza to wyjście poza swoje ograniczenia, oderwanie się od swoich ludzkich zabezpieczeń, od wygód, aby otworzyć się na innych, zwłaszcza na najbardziej potrzebujących. Oznacza to gotowość do służby innym. To w końcu miłowanie nie słowami, lecz czynami – akcentował Ojciec Święty.

– Te złudne drogi oddalają nas od miłości Pana i prowadzą nas do stawania się coraz bardziej samolubnymi, narcystycznymi i despotycznymi. A arogancja prowadzi do wynaturzenia miłości, do wyzyskiwania innych, do sprawiania osobie ukochanej cierpienia – podkreślił papież Franciszek.

Na koniec wspomniano, że Ojciec Święty zaapelował o położenie kresu przemocy w Jerozolimie, gdzie od kilku dni trwają starcia między palestyńskimi demonstrantami i izraelską policją.

Jerozolima jest daleko, a kryzys wiary tuż za oknem plebanii księdza proboszcza. Szkoda, że tych jakże wspaniałych słów papieża nasz kler nie potrafi wcielić w życie na naszym polskim podwórku, “abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował“. Nie. To musi być obłuda, bo prostu ona się opłaca.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments