Ojciec Rydzyk nazwał biskupa ukrywającego pedofilię ,,współczesnym męczennikiem”


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jak to jest, że księża, którzy powinni ociekać dobrocią, potrafią kryć i bronić pedofili. Dla nas wszystkich to jest nie do pomyślenia, ale dla księdza Tadeusza Rydzyka, najwidoczniej nie. Na wczorajszych obchodach urodzin Radia Maryja ojciec Rydzyk postanowił bronić księdza, który ukrywał pedofilię. Sprawa dotyczy księdza biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, który ukrywał sytuację księży pedofili. Oto co powiedział o nim O. Tadeusz Rydzyk:


,,To jest współczesny męczennik, męczennik mediów. Media to zrobiły i media tak robią. I nie dajmy się, katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą. Udowodnij! A nie, że mam udowadniać, że nie jest wielbłądem. Udowodnij mi winę! A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy. Myślę, że w Kościele powinniśmy się nie bać i upominać się o sprawiedliwość. O prawo właściwe i sprawiedliwość.”


Ojciec Rydzyk stwierdził również, że każdy z nas grzeszy, tak samo księża. ,,To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył, a kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja.”.


Ojciec Rydzyk oburzył się na samą myśl o filmie braci Siekielskiech. Stwierdził, że to wszystko, co tam jest ujęte, to oszczerstwa. Oświadczył również, że ksiądz Janiak ma raka i dlatego należy zostawić go w spokoju. O całej sytuacji napisał na swoim profiu na Twitterze Roman Giertych.

Ksiądz Rydzyk potwierdził także, że boi się o przyszłość kościoła w Polsce. Stwierdził, że obecnie ludzie nie chodzą do kościoła, a księża nie będą mieli możliwości chodzić ,,po kolędzie”. Dlatego powinniśmy kochać księży w Polsce, bo ,,Gdyby nie księża w Polsce, co by z Polską było?”

Źródło: gazeta.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ