Oskarżony o zbrodnie wojenne prezydent Kosowa podał się do dymisji.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jak podała dzisiaj agencja prasowa Reuters prezydent Kosowa Hashim Thaci podał się do dymisji ze skutkiem natychmiastowym. Polityk podjął decyzję o dymisji w związku z aktem oskarżenia o zbrodnie wojenne, których miał się dopuścić.

W latach 1998-1999 prezydent Hasim Thaci był dowódcą Armii Wyzwolenia Kosowa w czasie wojny o niepodległość. Według oskarżycieli Armia Wyzwolenia Kosowa dopuszczała się zbrodni wojennych na terenach ówczesnych walk. Hasim Thaci oraz dziewięć innych osób zostało oskarżonych o zabójstwo 100 Serbów, Romów i przeciwników politycznych.

Na czwartkowej konferencji prasowej prezydent stwierdził, iż jego decyzja została podyktowana chęcią “ochrony autorytetu prezydentury Kosowa”.

Trybunał ds. zbrodni wojennych w Kosowie

Specjalna Izba Sądowa Kosowa (Kosovo Specialist Chambers) to sąd utworzony w 2015r., finansowany przez UE jednocześnie będąc organem kosowskiego wymiaru sprawiedliwości . W jego skład wchodzą sędziowie międzynarodowi, których zadaniem jest osądzanie w sprawach zbrodni wojennych, zbrodni przeciwko ludzkości i innych przestępstw popełnionych w latach 1998 -2000 w czasie wojny w Kosowie i w krótce po niej, głównie na Serbach, Romach i Albańczykach.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ