fbpx

Ósmy Festiwal polskiego kina we Włoszech


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Już po raz ósmy, mimo pandemii na ekranach gościł Ciak* Polska Film Festival wraz z najlepszymi reprezentantami współczesnego kina polskiego. W czasie pokazów zaprezentowano także kilka znakomitych filmów dokumentalnych poświęconych tematyce „Człowiek i natura”. Pokazy te, zorganizowano we współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym, dzięki któremu można było pokazać filmy, wyróżniające się ze względu na walory artystyczne, a także zmuszające widza do refleksji nad tematami ważnymi dla całej planety i ludzkiej cywilizacji.

Wszystko to zaprezentowano za pomocą środków wyrazu charakteryzujących wielką sztukę filmową. Mowa tutaj przede wszystkim dwóch filmach: Harda, Marcina Polaka oraz Wiatr (thriller dokumentalny), mistrzowsko wyreżyserowany przez Michała Bielawskiego.

Wśród polskich filmów pokazanych na festiwalu widzowie obejrzeli: 11 minut w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, Ostatnią rodzinę Jana P. Matuszyńskiego oraz znakomity film Książę i Dybuk w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego.

Jednak najbardziej entuzjastycznie przyjęto ostatni film Andrzeja Wajdy Powidoki z Bogusławem Lindą w roli głównej. Obraz inspirowany był życiem malarza Władysława Strzemińskiego.

*Włoska nazwa klapsu flimowego

Grzegorz Adamczewski


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ