Pielęgniarki i Położne Podjęły decyzję o Strajku Generalnym.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Izby przyjęć pękają w szwach, a media co rusz informują o karetkach, które po kilka godzin czekają na parkingach placówek, by te mogły przyjąć ich pacjenta.

Służba zdrowia została zatopiona przez trwającą pandemię koronawirusa.

Sytuacja zmusiła zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych do decyzji o przygotowaniach do wszczęcia sporów zbiorowych. Jak przestrzega Dorota Gardias, następnym krokiem związkowców może być strajk generalny.

Jeszcze, żeby tego było mało, to pan minister Adam Niedzielski ma ostatnio nowy pomysł, by środki,{ które dostają pielęgniarki od czasów ministra Mariana Zembali } wprowadzić do puli szpitali. Czyli te środki mogą w ogóle nie trafić do personelu, który ma zajmować się polskim społeczeństwem i obywatelami.

Dali obietnicę , a teraz zmieniają zdanie.

Ignorowanie środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych staje się coraz częstsze. Jest to również ze względu na fakt, że Sejm rozpoczął procedowanie kolejnej zmiany ustawy […], którą to zmianą chce odebrać uchwalone wcześniej dodatki do wynagrodzeń w wysokości 100 proc. dla wszystkich pracowników pracujących w narażeniu na COVID-19 – mówi Ptok.

Sytuacja jest krytyczna. W pierwszych dwóch tygodniach miesiąca listopada zmarło więcej pielęgniarek, niż w pierwszej połowie roku, w której trwała epidemia – tłumaczy szefowa OZZPiP.

Dlatego podjęta została decyzja o strajku przez personel pielęgniarek i położnych , w tej chwili trwają uzgodnienia i podejmowane decyzje o formie strajku.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments