fbpx

Pilne: Australijscy i Brytyjscy lekarze ostrzegają o podobnym do Choroby Kawasaki syndromie, może mieć związek z Covid-19


35
Subksrybuj nas na Google News

Australijscy i Brytyjscy lekarze analizują jaki jest związek rzadkiej choroby Kawasaki z Covid-19 u dzieci. Pilne ostrzeżenie zostało wydane przez brytyjski HPSC (Centrum Monitorowania i Ochrony przed Chorobami) we wtorek po południu poinformował brytyjski The Guardian a za nim Irlandzki Irish Times. HPSC wydało nakaz poinformowania wszystkich pracowników medycznych w ciągu 24 godzin.

Specjaliści uspokajają, że na razie odsetek dzieci z podobnymi objawami jest niski, jednak związek pomiędzy rzadką Chorobą Kawasaki, której objawem jest między innymi stan zapalny i opuchnięcia naczyń krwionośnych, zwłaszcza naczyń wieńcowych skutkujące poważnymi chorobami serca.

Ta odkryta 50 lat temu choroba i jej podłoże wciąż pozostają zagadką dla lekarzy, choć spekuluje się, że związana jest z zapaleniami i infekcjami przeżytymi w dzieciństwie.

Z koronawirusem będziemy walczyć rakietami za 350 mln zł. Błaszczak właśnie kończy negocjacje. Co tam epidemia, mamy swoje zabawki.

Irlandzki NHS podał, że syndrom stwierdzono u mniej niż pięciorga dzieci, w Wielkiej Brytanii ponad 12 małych pacjentów wymagało intensywnej opieki medycznej.

Ostrzeżenie wydano z zastrzeżeniem, że syndrom przypomina chorobę Kawasaki, lub Zespół Wstrząsu Toksycznego (TSS) ten drugi jak podaje Irish Times jest dużo bardziej popularny w krajach Azjatyckich.

prof. David Burgner lekarz chorób zakaźnych w Murdoch Children’s Research Institute w Melbourne informuje, że jest “za wcześnie, żeby łączyć obie choroby, ale zaleca uważne monitorowanie sytuacji, w świetle informacji, które napływają z za oceanu.” oraz informuje, że “od tej pory wszystkie przypadki dzieci z syndromem podobnym do Kawasaki będą poddawane testowi na Covid-19.”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

35

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ