fbpx

PILNE: Awantura w Zjednoczonej Prawicy. Ziobro nie poprze bezkarności urzędniczej.


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Zapowiada się kolejny zgrzyt w wielkiej rodzinie Zjednoczonej Prawicy. Posłowie PiS mają próbować przegłosować projekt nowelizacji ustawy covid-owej, która zapewniłaby bezkarność urzędniczą pod pretekstem walki z pandemią. Kategorycznie nie zgadza się na takie rozwiązanie partia Zbigniewa Ziobry i zapowiada, że zagłosuje pod prąd.

“Obowiązkiem funkcjonariusza publicznego jest przestrzeganie prawa, a nie poszukiwanie drogi na skróty” – powiedział Onetowi poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

Nie poprzemy żadnej formy bezkarności za popełniane przestępstwa. Obowiązkiem funkcjonariusza publicznego jest przestrzeganie prawa, a nie poszukiwanie drogi na skróty. Jeśli potrzebne jest usprawnienie procedur, potrzebne są zmiany legislacyjne, ale nie takie jak ta, która ma być procedowana. My jako Solidarna Polska będziemy przeciw. – powiedział Kowalski.

Projekt, który forsuje PiS znalazł się w porządku jutrzejszych obrad Sejmu. Wraca po miesiącu. Wtedy jednak nie udało się go wprowadzić do prac. Przeciw głosowała opozycja i 14 posłów PiS. Aż 46 parlamentarzystów partii rządzącej na głosowanie w ogóle nie przyszło. Już wtedy przeciwni ustawie byli też politycy Solidarnej Polski.

Niepokojąca treść przepisu

„Nie popełnia przestępstwa ten, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”

Jak na te doniesienia zareaguje Jarosław Kaczyński? Czy dojdzie do kolejnej awantury na szczytach władzy? Czekamy na kolejne doniesienia.

Czytaj także: Dziennikarz TVP do posłanki: Zdrajczyni, sama się wyskrob. “Tak jawnego chamstwa wśród osób publicznych Polska nie widziała”


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: onet.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

jest takie powiedzenie że okazja czyni złodzieja tak teraz nie pis jest tu winny tworzenia gangsterskiego prawa ale ta głupsza część społeczeństwa czyli pisojebów którzy wybrali monopartyjny model pseud-demokracji