PILNE. Milicja pacyfikuje demonstrantów, strzały na Kamiennej Horce. Jeden z milicjantów celuje do w głowę zatrzymanego z pistoletu


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Na osiedlu Uruchye (Uruczcze) w Mińsku drogówka bije zatrzymanych motocyklistów. Jeden z milicjantów celuje do w głowę zatrzymanego z pistoletu, pokazuje na filmiku bloger NEXTA.

Atmosfera jest bardzo gorąca. Milicja białoruska jest bardzo brutalna i zdecydowana złamać demonstrantów

Przyjeżdżający kierowcy trąbią ale nikt nie odważył się wysiąść z samochodu. Milicja zatrzymuje trąbiących i wlepia im mandaty za używanie klaksonu

Film z godziny 21:31 Uruchye (Mińsk) motocyklistom przykłada się broń do głowy i BARDZO mocno bije!

Milicjanci zatrzymują ludzi i sprawdzają, jakie kanały w Telegramie (aplikacja -komunikator) subskrybują.

Ludzie zablokowali prospekt Rokosowskiego chodząc po przejściu przejściu dla pieszych. Samochody trąbią. Dwa radiowozy wykręciły po pasie zieleni i odjechały, informuje Radio Swaboda.

Czytelnik NN o dzisiejszych wydarzeniach na wschodzie Brześcia: „Wydarzenia z Brześcia o 21-22 00 (tekst orginalny)

Dziś 11 sierpnia ludzie zaczęli gromadzić się pod Pałacem Kultury Związków Zawodowych. Wielu przyjechało z rodzinami z dziećmi. Kiedy 250-300 osób zebrało się i przejeżdżające samochody zaczęły trąbić, ludzie zaczęli klaskać na nich. Przez cały ten czas obok administracji dyżurowały dwa samochody policyjne. Nieco później zgłoszono, że 4 autobusy i autobus wyjechały z centrum w kierunku wschodnim. Ludzie nic nie robili, nic nie intonowali – po prostu klasnęli w dłonie, ale siły bezpieczeństwa zaczęły wyskakiwać z koralików i chwytać je w ruchu, ludzie uciekali. Kilka autobusów podjechało na objazd parku, w tym czasie przyjechał drugi OMON MAZ. Ludzie rozproszyli się po ulicy Moskiewskiej i klaskali w sygnalizujące samochody. Przez chwilę dwaj faceci rzucili butelką wody na policję z sygnalizacji świetlnej i uciekli na dziedzińce po poczynionych uwagach. Kiedy 2-3 autobusy zdecydowały się przyjechać z Partizanskiy, ludzie uciekli na podwórka. W tym czasie na niebie pojawił się bezzałogowy pojazd, który był koordynowany przez policję. Ludzie zaczęli gromadzić się na skrzyżowaniu z różnych stron i klaskać. Rowerzyści zaczęli się gromadzić. W tym czasie autobus wleciał w tłum ludzi na deptaku od ulicy Moskowskiej i zaczął pieprzyć ludzi wokół sklepu Marko. Przez cały ten czas policja drogowa rejestrowała numery samochodów sygnalizujących. “

21:59 (czasu polskiego) Funkcjonariusze wdarli się do sklepu Almi na Kamiennej Horce. Wyciągają ludzi, którzy tam uciekli.

22:08 (czasu polskiego) Zakończyła się pacyfikacja Uruczczy. Brutalnie, po 5 milicjantów na 1 człowieka, biją. Ludzie krzyczą z okien: “Hańba!”. Mieszkańcy ukrywają demonstrantów w domach, mówi nasz korespondent.

22:10 (czasu polskiego) Na placu Bangalore około 100 osób, podjechały 4 autobusy OMONu.

22:15 (czasu polskiego) Radio Swaboda (Radio Wolna Europa) wraca do nadawania na falach średnich.

Milicja przeczesuje parki , szuka demonstrantów

23.10 (czasu polskiego)„W Serebryance wybuchy jeden po drugim, dym po całej alei, a syreny nie ustają” – pisze czytelnik.

23:10 (czasu polskiego) Protest trwa na osiedlu Sierabrianka. Na prospekcie Rokossowskiego część demonstrantów rozbiegła się po ataku granatami hukowymi. Nacierają żołnierze wojsk wewnętrznych. OMON niszczy samochody. Mało więźniarek.

Z jakiegoś powodu siły bezpieczeństwa przeszukują stojące samochody w Mińsku.

Na osiedlu wyłączono wodę w kranach. Światło mruga.

Źródła Belsat , Telegram, Nexta live

„Lekarze z narodem”. Prospekt Dzierżyńskiego. Zdjęcie: belsat.eu
Prospekt Dzierżyńskiego. Zdjęcie: belsat.eu

23.34 Ofiary z Kamiennej Gorki (MIŃSK) są obecnie przyjmowane na oddział przyjęć 10. szpitala. Jeden ma zakrwawioną twarz – gumowa kula trafiła w okolice oczu. Inna ofiara mówi, że prowadził i filmował to, co działo się przez telefon – został wyciągnięty z kabiny i dotkliwie pobity

23.41 Teraz Faszyści PONOWNIE PRZEŁAMUJĄ SIĘ NA SREBRO! Wszyscy , na POMÓC!

23:44 Mińsk, Kamienna Górka, siły bezpieczeństwa staranowały samochód, a potem zaczęły coś robić w bagażniku.

23:46 W dzielnicy Serabranka protestowało kilkaset osób. Ludzie i kierowcy zablokowali aleję Rokasouski.

12 sierpień 00:00 Milicja okłada motocyklistę

00:00 Astronauci na Puszkina i Kamiennej Górce, wszystko jest rozproszone, na KG jest bałagan i porzucone samochody z wybitymi szybami.

00:00 Na Srebrzance wciąż stoją ludzie. Potrzebują pomocy! W tym medycznej! Wśród ludzi są tajniacy w cywilnych ubraniach.

19:30 z 11 sierpnia zatrzymanie samochodu, pasażerowie krzyczą że są dziennikarzami

11 sierpnia , pora nie znana , Milicja kopie dziennikarza i pałuje ludzi

00:15 Lida (Miasto na Białorusi) obroniła się ! Dobra robota!

„Wierzymy, że możemy wygrać” krzyczeli w Malinówce

Nakaz taranowania samochodów i użycia broni służbowej – tekst oryginalny bloger Anton Matolko

W Mińsku protestującym pomagali radioamatorzy słuchający policyjnych częstotliwości

Oto, co pisze bloger Anton Matolko:

W Mińsku, jak iw wielu miejscach, kibice słuchają na różnych częstotliwościach negocjacji różnych pracowników różnych działów.

Tu i dziś, gdzieś do godziny 22, jakby pracownicy GAI lub innych działów próbowali zmienić falę / częstotliwość – wszyscy je znaleźli. Stamtąd dowiedzieli się o nakazie użycia broni służbowej w przypadku taranowania samochodów służbowych oraz nakazie zatrzymywania motocyklistów. Wrzuciłem powyżej wideo z nieodpowiednio brutalnym użyciem siły.
Ale najzabawniejsza okazała się bliżej nocy.

Po pierwsze, kiedy ICD połączyło rozmowy radiowe na określonej częstotliwości, zaczęli je stale zmieniać i zabronili kierownictwu komunikowania się na otwartych częstotliwościach. Czy trzeba było dzwonić na telefon komórkowy, czy nadal jako.
Po drugie, kiedy wszystko zostało zdigitalizowane (?), Zostało kilka pomniejszych kanałów. I tak, według radioamatorów, około pół godziny temu ktoś dostał się na ich częstotliwość i okresowo wysyła „pozdrowienia” do funkcjonariuszy organów ścigania, którzy stosują przemoc wobec cywilów.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
5
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments