PILNE: Rosja żąda ujawnienia rozmowy Kaczyńskich w trakcie lotu do Smoleńska!


5
Subksrybuj nas na Google News

Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej skierowała do Polski wniosek o pomoc prawną w sprawie katastrofy smoleńskiej. Strona moskiewska prosi o przesłanie fonogramu rozmowy telefonicznej prezydenta Lecha Kaczyńskiego z jego bratem Jarosławem. Według putinowskiej prokuratury ta rozmowa może mieć duże znaczenie dla katastrofy.

Informację przekazał dziennikarzom przedstawiciel prokuratury rosyjskiej – Andriej Iwanow.

Prokuratura Generalna, zgodnie z Europejską Konwencją o pomocy prawnej w sprawach karnych, skierowała do Ministerstwa Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o pomoc prawną. Powodem są nowe informacje, które pojawiły się w polskich mediach w związku ze sprawą katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku – podał Iwanow

Agencja TASS przypomina, że według doniesień polskich mediów Lech i Jarosław Kaczyńscy odbyli rozmowę przez telefon satelitarny na krótko przed katastrofą. Omawiali m.in. jeden z aspektów lotu. Nagranie tej rozmowy znajduje się w materiałach polskiej sprawy karnej, jednak strona rządowa skrzętnie chowa je po dywan. Wielu komentatorów twierdzi, że ujawnienie taśm groziło by katastrofą dla samego prezesa PiS.

Z uwagi na fakt, że informacje te wymagają oceny przez rosyjskich śledczych, strona polska została poproszona o sporządzenie fonogramu i stenogramu rozmowy telefonicznej. Strona rosyjska nie ma wątpliwości co do przyczyn katastrofy. Wszystkie dane zebrane podczas rosyjskiego śledztwa wykazały błędy w działaniach załogi, która zdecydowała się kontynuować lądowanie przy braku widoczności – czytamy w oświadczeniu strony rosyjskiej

Czytaj także: Płk. Mazguła zaorał Schetynę! “Gów*o prawda! Jakim prawem ponownie robi Pan z aborcji politykę obłędu niekompetencji i podłości…”

źródło: ONET


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
10
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments