fbpx

[PILNE] Wyrok sądu w sprawie Komendy


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Sąd zdecydował! Tomasz Komenda, bezprawnie skazany na wieloletnie więzienie, otrzyma największe w historii odszkodowanie wynikające z niesłusznego pobytu w zakładzie karnym.

Zasądzona kwota to aż 12 milionów, 811 tysięcy złotych!

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Opolu orzekał w sprawie odszkodowania dla Tomasza Komendy, który spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Komenda domagał się prawie 19 mln zł, jednak zasądzona kwota jest wyraźnie imponująca.

Nie wiadomo, czy sprawa będzie miała ciąg dalszy, ponieważ wyrok jest nieprawomocny. Wszystko teraz zależy od woli prokuratora bądź obrońców, którzy mogą odwołać się od wyroku.

Podczas krótkiej konferencji prasowej zabrał głos sam Tomasz Komenda wraz z obrońcą Zbigniewem Ćwiąkalskim. Poinformowali, że są zadowoleni z wyroku, jednak dopiero dokładna analiza wskaże, czy będą zaskarżali wyrok sądu w Opolu.

W noc sylwestrową 1996/1997 w Miłoszycach została zgwałcona i zamordowana 15-letnia Małgorzata. W tej sprawie został zatrzymany Tomasz Komenda. Sąd w 2004 roku zdecydował o skazaniu go na 25 lat więzienia.

Komenda w więzieniu spędził 18 lat. Jak sam mówi, to był bardzo ciężki okres – trzykrotnie próbował odebrać sobie życie. W tym samym czasie śledztwo wykazało, że to nie on stoi za morderstwem 15-latki. Sąd Najwyższy zdecydował o uniewinnieniu mężczyzny, a teraz postanawia o wypłacie największego odszkodowania w historii Polski.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments