Pilne! Wyrok Trybunału: Aborcja ze względu na wady płodu niezgodna z Konstytucją #WyrokNaKobiety


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Dzisiaj PiS-owski Trybunał Konstytucyjny na czele z prezes Julią Przyłębską zajął się kwestią aborcji ze względu na wady płodu. Nielegalni sędziowie zadecydowali za miliony Polek o tym, że aborcja z powodu wady płodu będzie sprzeczna z konstytucją (obecnie zgodnie z zobowiązującym od 1993r. Kompromisu aborcyjnego – aborcji można dokonywać, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego)

Piekło Kobiet

Kilka minut temu skład Trybunału Konstytucyjnego uznał za niezgodne z Konstytucją przepisy zezwalające na aborcję w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Oznacz to, że lekarz będzie musiał odmówić kobiecie usunięcie chorego płodu, bo inaczej złamie Konstytucję RP.

Ordo Iuris w Trybunale

Podczas dzisiejszej sesji Trybunału Konstytucyjnego, prezes Przyłębska powoływała się na takie autorytety, jak Ordo Iuris (fundamentalistyczna organizacja katolicka) oraz organizacje, które twierdzą, że tortury kobiet nie są sprzeczne z łamaniem praw człowieka (!)

Mobilizacja po raz kolejny

Temat zaostrzenia ustawy aborcyjnej wraca do polskiej polityki nieubłaganie. W 2016 r. Polska była świadkiem ogromnej mobilizacji obywatelek, które biorąc udział w symbolicznym „strajku kobiet” ubierały się na czarno, trzymały parasolki i wychodziły na ulicę. Na samym Placu Zamkowym protestowało ponad 30.000 osób. Z racji obostrzeń związanych z COVID-19 – protesty przeniosły się do sieci. Od kilku tygodni kobiety i osoby wspierające wrzucają swoje czarno—białe zdjęcia i argumentują swój sprzeciw. Jest to akcja #PowiedzKomuś

Tymczasem przed Trybunałem

Od rana przed budynkiem Trybunału są posłanki Lewicy, działaczki feministyczne i zwykłe polskie obywatelki, które sprzeciwiają się jego pracy i zapisom ustawy.

Jak same argumentują swój sprzeciw:

PiS i fanatycy chcą zmusić kobiety do rodzenia zdeformowanych płodów i chcą zmusić matki i ojców do patrzenia na to, jak te dzieci umierają w męczarniach.

– posłanki Lewicy

Przy tym samym miejscu są osoby, które popierają działania TK oraz Ordo Iuris: działacze pro-aborcyjni. Wśród nich została zaobserwowana Kaja Godek, która nie ma

na sobie maseczki. Działacze partii Razem zamieścili jej zdjęcia, a internauci pytają: „Gdzie jest policja?”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
4
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ