PiS kończy z własnością prywatną w Polsce. Media, Internet, Szkoły, Firmy. Wszystko ma być zgodnie z władzą PiS.


12 comments, 57
Subksrybuj nas na Google News

PiS kończy z własnością prywatną w Polsce. Zbigniew Ziobro przygotował bolszewicką zmianę prawa

Prokurator będzie mógł zająć majątek przedsiębiorcy, nawet jeżeli ten jest uczciwy.
Zbigniew Ziobro, kierujący ministerstwem sprawiedliwości, firmuje nowy wprost bolszewicki projekt ustawy. Zgodnie z nim prokurator, za zgodą sądu, będzie mógł zająć majątek przedsiębiorcy, jeżeli uzna że mógł mieć związek z przestępstwem.

Udowodnienie winy staje się zbędne.
Udowodnij, że jesteś niewinny
Zbigniew Ziobro, już nie raz pokazywał, że nie szanuje własności prywatnej. Jednak najnowszy projekt ustawy przygotowany przez resort sprawiedliwości to wprost powrót do bolszewizmu.
Obecnie majątek można zająć dopiero po udowodnieniu, iż pochodzi on z przestępstwa. Tak działa to w Polsce i w każdym cywilizowanym porządku prawnym.
Zgodnie z przygotowaną zmianą prokurator będzie mógł, za zgodą sądu, zająć majątek, bo wydaje mu się że pochodzi z przestępstwa. I później nie trzeba nikomu udowodnić kradzieży.


Przepisy przewidują, że to właściciel musi udowodnić, że nie ukradł. Musi potwierdzić m.in., że na wszystko ma dowody zakupu. Co więcej do czasu zakończenia procesu przedsiębiorca nie będzie miał dostępu do majątku.
Nie będzie mógł go inwestować, ani korzystać z niego w żaden sposób. Ostatecznie może doprowadzić to nawet do upadku firmy, nie ma tu znaczenia czy przedsiębiorca jest winny czy nie.
Wszystko w państwie, nic poza państwem
Ustawa ta wpisuje się w faszystowskie myślenie „wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu”.

Jeżeli jakaś transakcje umknie fiskusowi, nie będzie na nią dowodu, to nawet jeżeli była uczciwa cały majątek przejdzie na rzecz państwa.
Jest to szczególnie niebezpieczna zmiana, kiedy w rękach jednej partii pozostaje prokuratura i w coraz większym stopniu sądownictwo. Gdyby Trybunał Konstytucyjny był niezależny, to można by liczyć, iż zawetuje te zmiany, jako niezgodne z Konstytucją.
Artykuł 42 przewiduje bowiem, że „każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeks postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 k.p.k.). Założeniem tej zasady jest domniemanie uczciwości każdego obywatela, chyba że dowiedziona zostanie jego nieuczciwość”.
po wyborach z obozu władzy słychać zapowiedzi dokończenia rewolucji narodowo-katolickiej. W pierwszym rzucie rozprawa z wolnymi mediami i ostateczne przejęcie sądów.

Władza PiS może też przejąć kontrolę nad szkołami i uniwersytetami, po to by od małego wychowywać „prawdziwych” Polaków.
Ziobro naciska na szybkie dokończenie rewolucji PiS, bo jak ostrzegał , od tego zależą wyniki kolejnych wyborów w Polsce (najbliższe będą w 2023 roku).


„Jak patrzę na Internet, to zamienił się w sztaby wyborcze jednego z kandydatów, konkurenta prezydenta Andrzej Dudy” – mówił Zbigniew Ziobro.
Dlatego minister sprawiedliwości uważa, że trzeba wyciągnąć „wnioski”.

Jeśli nie wyciągniemy tych wniosków, jeśli nie przełożymy ich na określone decyzje, które powinny zmierzać do wyrównania, do balansu w obszarze mediów, to za 3 lata czy za 5 lat możemy się obudzić w innej Polsce”
– podkreślał Zbigniew Ziobro.

W ledwie dzień po wyborach z obozu władzy słychać zapowiedzi dokończenia rewolucji narodowo-katolickiej. W pierwszym rzucie rozprawa z wolnymi mediami i ostateczne przejęcie sądów. Władza PiS może też przejąć kontrolę nad szkołami i uniwersytetami, po to by od małego wychowywać „prawdziwych” Polaków.


Jeśli nie wyciągniemy tych wniosków, jeśli nie przełożymy ich na określone decyzje, które powinny zmierzać do wyrównania, do balansu w obszarze mediów, to za 3 lata czy za 5 lat możemy się obudzić w innej Polsce”
– podkreślał Zbigniew Ziobro.
Repolonizacja mediów i regulacja zawodu dziennikarza
Wyciąganie „wniosków” wobec prywatnych mediów, to zapowiedź wprowadzenia nad nimi kontroli. Niezależne media są solą w oku PiS od wielu lat. Były nawet przygotowywane projekty stosownych ustaw. Ze sfinalizowaniem prac nad tym PiS czekał tylko do obecnych wyborów.

Wszystko co jest na terenie kraju, ma służyć partii.Zbigniew Ziobro , zaczynamy od obcych konwencji,ale też pamietamy o sprawach w kraju.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

12 comments, 57

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
90
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
4
ZABAWNE
WOW WOW
3
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
16
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
45
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lvz
lvz
4 miesięcy temu

Z całym szacunkiem, ale co jest w tej “rewolucji” “narodowo-katolickiego”? Skrajny etatyzm. tzn. faszyzm, nie ma w sobie nic katolickiego, a, moim zdaniem, także nic narodowego. Zresztą samo pojęcie “rewolucji” jest antykatolickie z natury.

Jaro Aleks Cern
Jaro Aleks Cern
4 miesięcy temu

Czy wyborcy kato-prawicy ucieszą się z bolszewickiego prawa, naruszającego fundamenty konstytucyjnego “domniemania niewinności”? Czy posiadają faktury itp. dowody potwierdzające, że ich majątek zgromadzony, często przez pokolenia, nabyli legalnie? Czy państwo nasze zyska czy straci, jeśli polscy inwestorzy i przedsiębiorcy zaczną lokować majątek w państwach, których jurysdykcje takich “prewencyjnych” zaborów mienia nie przewidują, a wręcz przeciwnie – są dla jego właścicieli przyjazne.

Gitara
Gitara
4 miesięcy temu

Te kurw….y niech pokażą ze maja na wszystko co posiadają papiery !!

Jack
Jack
4 miesięcy temu

juz była jedna, słuszna partia… zwała się PZPR… chyba mamy powtorkę z histori…

Krzysik
Krzysik
4 miesięcy temu

Jebac kurwe ziobre !!

Janek
Janek
Odpowiedź do  Krzysik
3 miesięcy temu

JA NIC nie ukradlem i nie mam z Nimi problemu.Kradniesz masz wyrzuty czy liczysz sie ze Zabiorą co nie jest Twoje

Wkurwiony obywatel
Wkurwiony obywatel
4 miesięcy temu

Ziobro Ty kurwo jebana. Przestań uczciwych Polaków prześladowań.

Didi
Didi
3 miesięcy temu

Czy ktoś się jeszcze upiera że PiS to nie komuna? Ale mnie to już nie dziwi. Przyjęłam nowa strategię będę teraz już zawsze głosować na PiS bo jak już rozpierniczają ten kraj to niech to robią do końca. Może wtedy wyznawcy ich ideologii w końcu otworzą oczy i uruchomią mózgi…