fbpx

PiS posłuży się Putinem! Agresja i rozróby na Marszu Niepodległości to sprawka Rosjan


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Marsz Niepodległości jednak się odbędzie. Pomimo długiej batalii, armia Bąkiewicza będzie mogła ruszyć na Warszawę. Jak co roku, cierpią na tym drzewa, słupki i wszelaka podręczna infrastruktura, ale czego się nie robi, by wyrazić swoją miłość do ukochanej Ojczyzny. Konflikt na granicy wzmaga rozmowy o ingerencji Rosjan w nasze państwo. PiS ustami swojego rzecznika poinformował nieśmiało, że zamierza to wykorzystać. Wszystko złe, co wydarzy się na Marszu Niepodległości ma zostać sprowokowane poprzez ingerencję rosyjską. Nie dajmy się zwariować. Odpowiedzialność za wszystko, co wydarzy się 11 listopada ponosi środowisko Jarosława Kaczyńskiego, które jawnie przyzwala na nacjonalizm, nadając wydarzeniu “wagę państwową”.

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że premier Mateusz Morawiecki nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości. Prezydent także się wykręcił. Odnosząc się do decyzji dot. marszu Müller stwierdził: –Rosjanie mogą prowokować sytuacje w czasie Marszu Niepodległości.

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki

– Mogą wykorzystywać sieć swoich organizacji i powiązań na terenie Polski do tego, aby podburzać środowiska radykalne do tego, aby doszło do konfliktów i prowokacji. Rząd podjął decyzję, aby stworzyć takie warunki, aby ten marsz był odpowiednio zabezpieczony. Wolimy działać prewencyjnie – dodał rzecznik na antenie Polsat News.

Tyszkiewicz: To fatalna decyzja

– Należy zadać sobie pytanie, czy Urząd do Spraw Kombatantów przyjmuje na siebie odpowiedzialność za wszelkie incydenty, hasła, transparenty, które na tym marszu środowisk nacjonalistycznych co roku się pojawiają – powiedział poseł PO Robert Tyszkiewicz.

– To fatalna decyzja uderzająca w niebywale zasłużoną instytucję, jaką jest Urząd ds. Kombatantów – dodał polityk. – Urząd ds. Kombatantów oddaje się w dyspozycję środowiskom nacjonalistycznym, które znane są z tego, że Święto Niepodległości zamieniają w rozróbę – mówi Tyszkiewicz w programie “Gość Wydarzeń”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments