“Łódzkie Taśmy PiS” – dotacje dla miasta w zamian za wymianę kadry


6
Subksrybuj nas na Google News

Zarząd gminny “Bzura” w Łodzi wysyła zawiadomienie do prokuratury ws. przekroczenia przez Marszałka Schreibera uprawnień i próbę przekupienia związku w zamian za dotację na instalacje ciepłownicze. Dowodem w sprawie mają być taśmy z rozmów marszałka i członków ZM “Bzura”

Przekupowanie samorządów przez rząd

Ryszard Nowakowski – jeden z zarządców Związku Międzygminnego “Bzura” w Łodzi przerwał milczenie na temat “łódzkich taśm PiS” i ujawnił wielką skalę przekrętów oraz próby przekupu przez łódzkich przedstawicieli PiS w zamian za wymianę ludzi na bardziej pro-pisowskich i przychylnych marszałkowi.

Chodziło o dotację na instalacje ciepłownicze dla mieszkań komunalnych i wycofanie pozwu skierowanemu do Skarbu Państwa – na skutek przegranych spraw przez wojewodę – Ryszarda Rau. Informuje Nowakowski.

Przewodniczący dodaje że wszystkie rozmowy między przedstawicielami ZM “Bzura” a lokalnymi przedstawicielami PiS-u są nagrane, zaś wszystkie nagrania ujrzą światło dzienne jeszcze w tym tygodniu

Kto naprawdę zarabia na śmieciach w Łodzi?

W konsekwencji braku dotacji, nie z winy ZM Bzura, a bezprawnych decyzji wojewody, ubiegamy się o wpisanie na listę planowanych inwestycji komunalnych – mówił Lipiński. – Jednak od roku marszałek tego wpisu odmawia, a mamy także w tej sprawie wyrok WSA uznający bezczynność marszałka. W uzasadnieniu wyroku napisano, że jest to działanie na szkodę 150 tys. mieszkańców regionu łódzkiego.

Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego i wiceszef Związku Międzygminnego “Bzura”

Marszałek Schreiber odcina się od informacji na ten temat, tłumacząc że “nic nie wie” o posadach dla ludzi z PiS-u


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments