fbpx

PiS przegrywa dwa głosowania w Sejmie – rząd upada na naszych oczach?


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

PiS przegrało z kretesem aż dwa rozstrzygnięcia podczas dzisiejszych obrad sejmowych. Głosowania dotyczyły zmian w ustawie o podatku akcyzowym i sprawozdań z senackich posiedzeń komisji w tej sprawie.

Rząd się sypie

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Sejmu, na którym rząd Prawa i Sprawiedliwości przegrał dwa głosowania w sprawie sprawozdań z komisji senackich dotyczących zmian w podatku akcyzowym. W pierwszym głosowaniu za odrzuceniem poprawek głosowało 225 posłów, przeciwko odrzuceniu poprawki było 221.

Przeciw poprawkom do ustawy o podatku akcyzowym głosowało aż 10 członków klubu PiS.:
Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Tadeusz Cymański, Ewa Kozanecka, Paweł Lisiecki i Janusz Krzysztof Kozik.

Sześciu posłów z ramienia partii rządzącej było nieobecnych na głosowaniu. Z kolei drugie głosowanie było jeszcze bardziej dla rządu druzgoczące – przeciw przyjęciu poprawek zagłosowało dwa razy więcej posłów z klubu PiS. Głównie przeciwko poprawkom była koalicja Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina.
Co jeszcze bardziej podsyca plotki o rozłamie koalicji Zjednoczonej Prawicy i rządzie mniejszościowym PiS-u.

Szokuje również fakt, że przeciwko klubowi głosowali jedni z najwierniejszych ludzi Kaczyńskiego – Macierewicz i Błaszczak.

Głosowanie wskazuje na coraz bardziej nerwową atmosferę w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Pokazuje to również topniejącą przewagę PiSu w Sejmie, a także odwracanie się od formacji Kaczyńskiego kolejnych jego sojuszników.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ