Totalna katastrofa. W ZUS-ie 400 mld deficytu do 2025. Szykuje się skok na OFE


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Totalna katastrofa. ZUS wypuścił raport, który mówi, że do 2025 będzie brakować w ichniejszym budżecie aż 400 miliardów złotych. PiS szykuje skok na OFE.

ZUS kompletnym bankrutem

W wariancie “optymistycznym” deficyt ma wynieść “tylko” 300 miliardów złotych. Wariant pesymistyczny to 395 miliardów złotych. Ile o jest? 400 miliardów złotych to budżet polski na cały rok. Oznacza to brak wypłat emerytur.

Fundusz Ubezpieczeń Społecznych przekazał społeczeństwu wiadomość, że muszą szykować się na kryzys. Kryzys, który dotknie w szczególności osoby na jesieni życia, które otrzymują świadczenia emerytalne. Dla nich pieniędzy po prostu zabraknie.

Wszystkie dane wskazują na to, że system emerytalny w Polsce zmierza do zapaści. Pisząc ten artykuł jako 22-letnia osoba za 38 lat kiedy sam będę przechodził powoli w wiek emerytalny system, w Polsce będzie tak zniszczony, że jedynie niewielki odsetek ludzi będzie dostawało świadczenie na poziomie, który pozwoli przeżyć cały miesiąc.

Aby ratować system emerytalny będzie trzeba, a jakże! Podwyższać podatki. Oczywiście podatki będą płacić ludzie w wieku roboczym. Pytanie jednak, czy oni będą chcieli je płacić? Ludzie zorientują się, że ich pensje idą podatki i wybiorą emigrację, co przyspieszy starzenie się polskiego społeczeństwa. Według danych za 40 lat ubędzie nas 5 milionów a liczba osób w wieku emerytalnym wyniesie 67% całego społeczeństwa.

PiS planuje skok na OFE i nowe podatki

PiS w akcie desperacji będzie chciało uratować ZUS, a jak? Planuje się skok na OFE. I to aż 15-procentowy. W Sejmie już procedowany jest projekt ustawy przekształceniowej OFE. Polacy będą musieli podjąć decyzję odnośnie OFE i swoich emerytur już w te wakacje. Decyzja będzie polegała na tym czy Ty będziesz chciał zostać w IKE, czy jednak przelać pieniądze ZUS-owi.

Haczyk jednak tkwi w tym że jeśli wybierzemy przeniesienie się do IKE – zapłacimy 15% podatek, który i tak trafi do ZUS.

Opcja bazowa to będzie oczywiście przeniesienie środków z OKE do IKE, czyli opcja z 15% podatkiem. Jeśli wybierzemy tę opcję, to nie będziemy musieli składać żadnych deklaracji czy zaświadczeń oszczędnościowych.

Pieniądze, które trafią do ZUS (opcja 2) będą podlegały dziedziczeniu.

Uczestnicy OFE czas na podjęcie decyzji, czy pieniądze pozostawią w IKE, czy przekażą do ZUS, będą mieli od 1 czerwca br. do 2 sierpnia 2021 r.

Reforma OFE ma dodać około 4.5 mld złotych do budżetu państwa. Czyli po prostu będzie to kolejny skok PiS-u na kasę. Ponieważ już i tak wiemy, że nie dość, że ZUS tonie w długach to jeszcze, państwo ma deficyt na poziomie 85 mld w roku 2020.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments