PiS sięgnie po twoje pieniądze na koncie w banku aby dać na socjal?


5
Subksrybuj nas na Google News

Nie to nie żart, Prawo i Sprawiedliwość rozważa wejście na konta bankowe polaków i konfiskatę części dochodu oraz oszczędności celem finansowania programów socjalnych i robienia dobrze swojemu elektoratowi.

Rząd chce zmusić Polaków do podpisania PPK

PPK czyli Pracowniczy Plan Kapitałowy był planem PiS-u na zastąpienie składki OFE.

Za każdym razem, gdy odkładasz pieniądze w PPK, Twój pracodawca i państwo dokładają część od siebie

Oficjalny cytat na stronie planów PPK

Według planów PPK miało pomóc młodym Polakom którzy teraz wchodzą na rynek pracy w szybszym odkładaniu pieniędzy, które miałyby być potem wypłacane na koniec życia wraz z emeryturą, co tym samym miałoby poprawić komfort życia nas – przyszłych emerytów za 40-50 lat.

Oczywiście wyszło jak zwykle, plany PPK okazały się porażką a Polacy masowo się z nich wypisują, lub po prostu nie podpisują odpowiednich dokumentów i składają rezygnację. Oczywiście Prawu i Sprawiedliwości to bardzo nie na rękę. Więc rząd rozpoczął zmuszanie Polaków do przystępowania do PPK.

PPK nie przekonuje Polaków

Argumenty skierowane do młodych ludzi że dzięki planom PPK będą mogli odbierać więcej pieniędzy na koniec życia są kompletnie nieprzekonani do alternatywy PiS dla OFE.

PiS argumentuje to że pieniądze zaoszczędzone w planie PPK byłyby większe niż te w banku, ponieważ Polacy zawsze wracają myślami do OFE które okazało się finansową katastrofą.

Szacunki opublikowane w 2018 przedstawiały że do końca 2019 roku liczba uczestniczących w programach PPK wyniesie 75%, jednak program rządu okazał się porażką i w 2020 roku w spółdzielczych programach PPK uczestniczyło tylko 39% a frekwencja zaczęła spadać.

PiS zmusi nas do PPK zabierając nam pieniądze z konta?

PiS nie jest w stanie pogodzić się z kolejną porażką swojego programu więc padł pomysł projektu ustawy która miałaby wpisać PPK do konstytucji. Jednak droga do wpisania PPK do konstytucji może okazać się usiana wieloma przeszkodami, niemal niemożliwa, rząd bowiem potrzebuje 2/3 większości w Sejmie aby móc zmienić konstytucję RP.

Karą za brak przystąpienia do programu PPK miałaby być kara finansowa, pobierana bezpośrednio w ciągu tygodnia od wystawienia informacji, prosto z konta osoby ukaranej.

To oznacza współprace z opozycją, a ta oczywiście, nie jest zbyt przychylna do pracy z obecną ekipą rządową.

Skończy się tym, że razem z gwarancją pieniędzy z PPK dopiszą jeszcze np. coś o gender, całkowitym zakazie aborcji i będą chcieli wszystko przegłosować w pakiecie. A gdy opozycja zmian nie poprze, będą krzyczeć: “Patrzcie, oni chcą wam zabrać pieniądze z PPK!” 

Joanna Kluzik-Rostowska dla Wyborczej

Pomysł wpisania programu PPK do konstytucji budzi kontrowersje, ponieważ nigdy i nigdzie wcześniej nie wpisano takiego programu do konstytucji krajowej.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
5
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments