Po półtora miesiąca przerwy fryzjerzy w Niemczech otwierają salony.


137
Subksrybuj nas na Google News

Po prawie półtora miesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawrusa, salony fryzjerskie w Niemczech wznawiają działalność.

Wielu z nas marzy już o pójściu do fryzjera. W Polsce niestety nie będzie to jeszcze możliwe. Zapowiedzi są ale u nas sytuacja zmienia się z godziny na godzinę.

To nie koniec walki, ale panują nad sytuacją i wiedzą co robią.

Niemcy są nadal na początku pandemii koronawirusa. Będziemy musieli żyć z nim przez długi czas – mówiła Angela Merkel, kanclerz Niemiec na forum Bundestagu.

– Nie jesteśmy w końcowej fazie pandemii, jesteśmy na początku – podkreśliła Merkel.

Merkel mówiła też, że Niemcy muszą przyspieszyć testy na obecność koronawirusa. – Testowanie, testowanie, testowanie – to sposób na zrobienie kroku w przód – mówiła.

Eksperci , epidemiolodzy, doradcy. Rząd niemiecki nic nie robi bez konsultacji i porad specjalistów .

48-letni Christian DrostenTo jeden z najlepszych ekspertów od koronawirusów na świecie. Dzięki niemu Niemcy mogli bardzo wcześnie zaopatrzyć swoje laboratoria w zestawy do diagnostyki i rozpoczęli masowe testy, kiedy tylko pierwsze ognisko zakażeń pojawiło się w ich kraju.

Zaś głównym doradcą kanclerz Angeli Merkel. Robert Koch Lothar Wieler. To m.in. na jego zaleceniach oparta jest decyzja o stopniowym luzowaniu restrykcji w Niemczech, poczynając od tego tygodnia.

– Połowa łóżek na naszych oddziałach intensywnej opieki jest wolna. System opieki zdrowotnej nie przeciążył się, bo bardzo wcześnie rozpoczęliśmy masowe testy i zatrzymaliśmy epidemię, tj. udało się nam obniżyć tzw. współczynnik reprodukcji poniżej 1 [współczynnik reprodukcji to średnia liczba tych, których zaraża jeden zakażony].

Po prawie sześciotygodniowej przerwie spowodowanej epidemią koronawrusa, salony fryzjerskie w Niemczech wznawiają działalność czytamy w portalu My Polacy.

Siwe włosy, nieudana, domowa koloryzacja, za długa grzywka – Niektórzy z nas, z niecierpliwością oczekiwali dnia powrotu do pracy fryzjerów. Ten dzień w końcu nastał! Od 4 maja salony fryzjerskie w Niemczech mogą wznowić działalność.

Aby pomimo ponownego otwarcia salonów kosmetycznych, utrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa na jak najniższym poziomie, w tych miejscach muszą obowiązywać ścisłe normy higieny. W tym celu niemieckie Stowarzyszenie Opieki Zdrowotnej i Opieki Społecznej (BGW) opracowało standardy bezpieczeństwa pracy dla fryzjerów w czasie epidemii koronawirusa. Oto one:

  • fryzjerzy w trakcie pracy i klienci na czas wizyty w salonie fryzjerskim muszą mieć maski ochronne,
  • po każdym klienci fryzjer musi zmienić maskę, rękawice, zdezynfekować ręce i narzędzia pracy, 
  • klient musi umyć lub zdezynfekować ręce po wyjściu z salonu fryzjerskiego,
  • fryzjerzy i klienci z objawami infekcji dróg oddechowych nie mogą przebywać w salonie fryzjerskim,
  • wokół każdego miejsca pracy należy zachować 1,5-metrową odległość od innych klientów i pracowników,
  • wizyta w salonie fryzjerskim zaczyna się od obowiązkowego mycia głowy każdemu klientowi, 
  • strzyżenie brody, henna rzęs i brwi są zabronione,
  • pomieszczenia fryzjerskie muszą być dobrze wentylowane,
  • klienci muszą zostawić w salonie fryzjerskim swoje dane kontaktowe w celu szybkiego zidentyfikowania ewentualnego łańcucha infekcji. Uwaga: Klienci, którzy nie wyrażą zgody na pozostawienie swoich danych osobowych w salonie fryzjerskim, nie zostaną obsłużeni. Informuje portal MyPolacy.de


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

137

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments