Polacy idą za góralami. Otwierają przedsiębiorstwa mimo zakazu


1 comment, 5
Subksrybuj nas na Google News

Polacy mówią dosyć! Otwierane są kolejne przedsiębiorstwa, małe sklepy, restauracje, siłownie i kina. Mimo rządowego zakazu, to kwestia życia lub śmierci dla tysięcy osób. Polacy mają już dosyć nieumyślności rządu i przestają się nim przejmować.

“Albo my albo oni”

W Zamościu rozrywkowe centrum Laser Factory wznawia działalność mimo przedłużenia kwarantanny do końca miesiąca. W Cieszynie otworzono restaurację – interweniowała policja i sanepid. W Opolu mimo pandemii zaczął działać zakład fryzjerski. Ludzie mają dosyć i przestają interesować się zdaniem rządu. Przestaje to dziwić w dobie sztucznie przedłużanej pandemii i kolejnych coraz bardziej absurdalnych decyzji rządzących.

Przykład? Rząd zarządził otwarcie galerii handlowych pod koniec listopada, tylko po to aby na koniec roku ponownie je zamknąć. Decyzja z otwarciem szkół mimo rosnącej liczby zakażeń w sierpniu i ponowne ich zamknięcie zaledwie po miesiącu działania.

Tarcze które nie działają, chapanie pieniędzy z budżetu państwa mimo największego deficytu w po PRLowskiej Polsce. Zamówienie setek samochodów na koszt podatnika czy pozbawione jakiejkolwiek moralności, nie mówiąc już nawet o poczuciu smaku – wprowadzenie projektu podwyżek dla rządu i pensji dla Pierwszej Damy. Czy wyższe wypłaty dla sztabu prezydenta.

Ludzie mają dosyć

Z powodu pandemii i kretyńskich decyzji rządu ludzie znajdują się już na skraju przepaści, rośnie odsetek samobójstw a symbolem “rządowego planu” wobec pandemii pozostanie człowiek który powiesił się we własnym lokalu po tym jak rząd ogłosił drugi lock-down a jego restauracja splajtowała.

Rośnie również odsetek ludzi którzy bez reszty pochłaniają się światowi teorii spiskowych, z powodu desperacji i samotności spowodowanej długim okresem izolacji.

Inni zaczynają mieć dosyć i chcą działać mimo tego że rząd im zakazuje, władza w Polsce właśnie przestaje się liczyć, zarzucając rządowi nieudolność programu tarcz antykryzysowych. Podpierają się wyrokiem WSA który oświadczył że kwarantanna w kraju jest antykonstytucyjna.

Żaden przepis upoważnień ustawowych zawartych w art. 46 ust. 4 i art. 46b ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nie zawiera umocowania do określania w rozporządzeniu zakazów prowadzenia działalności gospodarczej. Rada Ministrów upoważniona była wyłącznie do wprowadzenia rozporządzeniem ograniczeń w zakresie korzystania z wolności działalności gospodarczej.

ORZECZENIE II SA/OP 219/20

Sąd Najwyższy uznał działania rządu za przeciwne z Konstytucją RP. Działanie rządu nie ma nawet podstaw aby uznać je za pełnoprawną ustawę gdyż do wprowadzenia ustawy która ingeruje w wolność obywatela RP najpierw potrzebne jest wprowadzenie Stanu Wyjątkowego albo Stanu Klęski Żywiołowej.

Sąd wypunktował również rządowe obostrzenia maseczkowe powołując się na problemy przy ustalaniu tożsamości przez służby porządkowe.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
6
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gfvbh
Gfvbh
13 dni temu

Powinni otwierać bez płacenia podatku!