fbpx

Policja nawiedzi “apostoła” Gądeckiego? “Żarty się skończyły”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Prawnik, który jest pełnomocnikiem Szymona Bączkowskiego, którego miał molestować i kilkukrotnie zgwałcić ksiądz z Wielkopolski, twierdzi, że niebawem do kurii zarządzanej przez abp. Gądeckiego zajrzy Policja. “Apostoł naszych czasów” zapowiedział, że nie wyda sądowi akt kościelnego dochodzenia w sprawie księdza pedofila. – To pokaz siły ze strony Gądeckiego. On reprezentuje związek zawodowy biskupów – ocenił pełnomocnik ofiary księdza pedofila.

“Kuria nie posiada dokumentów – oryginałów czy kopii, których wydania domaga się sąd” – tak poznańska kuria odpowiedziała na wniosek sądu z Chodzieży, który domagał się wydania akt dotyczących molestowania i kilkukrotnego zgwałcenia ministranta Szymona Bączkowskiego. Z oświadczenia diecezji “apostoła” Gądeckiego wynika, że dokumentacja ma być w Watykanie.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisław Gądecki

– Nie wierzę w to. To nie jest tak, że istnieją tylko oryginały akt, w toku postępowania wytwarzane są również kopie. Myślę, że to jest pokaz siły ze strony arcybiskupa Gądeckiego – skomentował w TOK FM mec. Artur Nowak.

Jego zdaniem stanowisko poznańskiej kurii pokazuje, że arcybiskup “jest przedstawicielem chyba nie wiernych, bo wiernym to się nie podoba”.

– On reprezentuje tutaj związek zawodowy biskupów. Jest decyzja podjęta przez wszystkich biskupów, wiem to nieoficjalnie, że nic Kościół nie będzie przekazywał państwu. A Gądecki jest szefem episkopatu – przypomniał.

“Hierarchowie zapewniali, że chcą współpracować z państwem, ale robią jak zwykle na odwrót”

Jest przedziwne, że w momencie, kiedy toczą się postępowania, to akta są wysyłane do Watykanu. Cóż mam powiedzieć? Ludzie to oglądają, śledzą, bo to sprawa medialna i Kościół na tym po prostu traci. Takich niestety ma biskupów – ocenił gość TOK FM.

– Myślę sobie, że biskupi mają wiele na sumieniach. (…) Inaczej nie potrafię sobie tego wytłumaczyć, bo każda instytucja stara się być transparentna. A Kościół jest absolutnym wyjątkiem. Przegrywa na tym PR-owo, przegrywa na tym medialnie. Ja się nie dziwię, że coraz mniej – zwłaszcza młodych ludzi – chce się z tą instytucją identyfikować – powiedział mec. Artur Nowak.

Policja wejdzie do kurii?

Myślę, że jednak policja zostanie tam wysłana na przeszukanie. Oczywiście nic wielkiego tam nie znajdzie. Ale to będzie bardzo ważny sygnał dla Gądeckiego, ale i dla innych biskupów, że żarty się skończyły, Kościół musi uszanować miejsce, które ma w obowiązującym porządku prawnym – ocenił gość TOK FM.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments