fbpx

Polski ład: Morawiecki zrezygnował z tego zapisu. “Nie będziemy w stanie dać Wam tyle pieniążków”


Subksrybuj nas na Google News

W “Polskim Ładzie” Prawa i Sprawiedliwości można przeczytać, że kwota 12 tys. na dziecko “zostanie podwojona”, jeśli kolejne dziecko przyjdzie na świat w ciągu 3 lat. – Ta informacja jest nieprawdziwa – poinformowała w piątek Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

Mateusz Morawiecki przekazał, że rząd chce stworzyć “rodzinny kapitał opiekuńczy”. Nowi rodzice mogliby liczyć na wypłacenie łącznie 12 tys. złotych na drugie i kolejne dziecko. Środki będą mogły zostać wykorzystane pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia dziecka na dowolny cel.

W przypadku, gdy kolejne dziecko przyjdzie na świat w ciągu 3 lat od narodzin poprzedniego, kwota ta zostanie podwojona” – czytamy na 70 str. zaprezentowanego dokumentu.

W piątek o ewentualna wypłatę 24 tys. złotych dla rodziców pytana była w TOK FM wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. – Dementuję informację o podwójnych wypłatach przy szybszych urodzeniach. Jeżeli taka informacja gdzieś się pojawiła, jest nieprawidłowa – przekazała wiceszefowa MRiPS.

– Trwają prace legislacyjne i prace nad przygotowaniem systemu wypłat tego świadczenia. Mamy nadzieję, że uda nam się zmieścić w kilku miesiącach i w najbliższym czasie, być może od 2022 roku program wejdzie w życie – poinformowała na antenie Barbara Socha.

Wiceminister w rozmowie z red. Tomaszem Settą zapewniła również, że rząd nie planuje wprowadzenia kryterium dochodowego, a program kierowany jest do wszystkich polskich rodzin.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments