fbpx

Posłanka “Porozumienia” nie zgadza się z wyrokiem TK. Mówi o Lechu Kaczyńskim. Będzie kolejny rozłam?


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Totalne zaskoczenie. Okazuje się, że nie wszyscy w wielkiej rodzinie Zjednoczonej Prawicy zadowoleni są z wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej. Magdalena Sroka z Porozumienia Jarosława Gowina wyraziła kompletnie odmienną opinię, niż jej koledzy partyjni. Posłanka odwołała się przy tym do postawy Lecha Kaczyńskiego, który przestrzegał niegdyś, że trzeba chronić obecnego kompromisu.

Magdalena Sroka z Porozumienia przyznała, że pod poselskim wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznych nie zdecydowała się podpisać. Posłanka szczerze też przyznała, że nie podoba jej się czwartkowy wyrok w sprawie aborcji z przyczyn embrio-patologicznych. – Czy jestem zadowolona z tego wyroku Trybunału Konstytucyjnego? Nie, nie jestem – rzecowo oceniła.

Uważam, że nie można odebrać kobietom prawa do decydowania w momentach, w których okazuje się, że dziecko jest obciążone wadami letalnymi. Mam nadzieję, że wypracujemy nową definicję tych wad. W dzisiejszych czasach nie można zmuszać kobiet do takiego heroizmu – przekonywała.

Jej słowa stoją w mocnej sprzeczności ze stanowiskiem Jarosława Kaczyńskiego, ale i swojego szefa Jarosława Gowina, który również jasno opowiedział się – jak to pięknie mówią – “za życiem”.

Stwierdziła przy tym, że nie popiera niektórych form protestów, a w szczególności pojawiającego się tam “wulgarnego języka”. Dodała również, że opozycja niepotrzebnie podgrzewa emocje. Nie zmieniało to jednak meritum jej punktu widzenia i krytycznego podejścia do wyroku TK. 

Ogromna odpowiedzialność spoczywa teraz na politykach, żeby w tych czasach nie zmuszać kobiet do heroicznych decyzji, które dla nich i ich rodzin są już wystarczająco tragicznymi sytuacjami – oceniła.

Jakby tego było mało, postanowiła powołać się na prezydenta Lecha.

W naszym państwie musi znaleźć się miejsce dla każdego poglądu. Kompromis aborcyjny, który wcześniej został wypracowany i z którym zgadzał się Lech Kaczyński, powinien zostać utrzymany. Każdy z nas powinien zrobić pół kroku w tył, żeby nie eskalować napięcia i dojść do konsensusu w tym ciężkim temacie, który dotyczy ludzkich tragedii. Powtórzę: nie jestem zadowolona z tego wyroku TK – powiedziała Sroka.

źródło: se.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
3
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments