Potęga Pogody.Trąba Powietrzna-Ulewy.Paraliż Komunikacyjny.


21
Subksrybuj nas na Google News

Poniedziałek 29.06.2020 r dla części Polaków okazał się dniem dość mało przyjemnym. Był to kolejny dzień z opadami deszczu, trąbą powietrzną , paraliżem komunikacyjnym w niektórych miastach kraju.

Sytuacja w kraju.Strefa opadów. Za meteo.imgw.pl

Jak możemy zobaczyć na filmiku umieszczonym na Twitter przez użytkownika , nie tylko opady dziś utrudniają życie mieszkańcom Polski. W okolicach Krakowa miało miejsce przejście niewielkiej trąby powietrznej.

Łańcut zerwany most po przejściu fali powodziowej.

Sytuacja Pogodowa w Kraju.

Polska od kilkunastu dni zmaga się z dość nietypową aurą jak dla naszego klimatu. Obecna sytuacja przypomina raczej strefę klimatu podzwrotnikową , niż strefę klimatu kontynentalnego ( do której jesteśmy przyzwyczajeni). Możemy zauważyć że od kilkunastu lat nie mamy typowych pór roku ( Zima ,przedwiośnie, wiosna , okres lata, jesień ), teraz mamy bardziej okres chłodniejszych okresów [z niewielkimi opadami śniegu i temperaturami ujemnymi ], oraz okres z długimi okresami bez opadów lub intensywnymi i gwałtownymi burzami i opadami.

Spowodowane jest to przez zmiany zachodzące w atmosferze Ziemi , a dokładnie na wysokości gdzie nasza atmosfera ( troposfera [do około 12 km], {W troposferze zachodzą wszystkie zjawiska pogodowe oraz cały obieg wody w przyrodzie. Występuje w niej para wodna, która skraplając się tworzy chmury. Charakterystyczną cechą tej warstwy są pionowe ruchy powietrza związane z konwekcją. Najwyższe chmury typu cirrus złożone z kryształków lodu sięgają wysokości 7–13 km. Niekiedy jednak zdarza się, że intensywnie rozbudowana w pionie burzowa chmura Cumulonimbus sięgnie 15 km lub nawet wyżej, aż do granicy ze stratosferą.}. Zaburzenie tej strefy ma wpływ na sytuację naszej pogody i efektów jakie możemy zauważyć na powierzchni Ziemi.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

21

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments