Prezydent Rafał Trzaskowski przerywa Kampanię.Alarm Powodziowy w Warszawie.


1.4k
Subksrybuj nas na Google News

Poziom wody w Wiśle osiągnął rano 650 centymetrów.Rafał Trzaskowski powołał sztab kryzysowy w Warszawie w związku z sytuacją powodziową w stolicy. Prezydent Warszawy został w mieście i nie pojechał – zgodnie z pierwotnym planem – do województwa lubelskiego.

Trudna sytuacja w Warszawie po gwałtownych i silnych opadach deszczu sprawiła, że prezydent stolicy musiał wstrzymać swoją kampanijną podróż po Polsce.

Trudna sytuacja w Warszawie. Ulewa, jakiej nie było od dawna.

Od północy do godz. 18 w poniedziałek 22 czerwca mazowieccy strażacy przeprowadzili około 200 interwencji w związku z burzami i ulewnym deszczem – poinformował cytowany przez PAP rzecznik komendanta głównego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie mł. brygadier Karol Kierzkowski.Jedynie w Porcie Praskim trwa układanie worków. – Kilkadziesiąt osób wzmacnia skarpę, która została uszkodzona podczas poprzedniej fali – informuje w rozmowie z MM-ką Bartosz Milczarczyk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Jak tłumaczy, MPWiK chce uniknąć sytuacji, jak miała miejsce kilka miesięcy temu, kiedy osunięcie się skarpy uszkodziło jeden z kolektorów

Wilanów pod wodą. Wylał Potok Służewiecki

Takiego widoku mieszkańcy Wilanowa nie mieli od co najmniej kilkunastu lat. Ulewne deszcze z ostatnich dni sprawiły, że Potok Służewiecki wylał. Pozalewane są drogi, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Woda podchodzi pod część nowych osiedli Miasteczka Wilanów.Władze dzielnicy oraz obecne na miejscu służby będą oczekiwać, aż poziom wody spadnie, a sytuacja sama się unormuje. Na miejscu pozostaną osoby, które będą na bieżąco monitorować postępy. Jeśli jednak przyjdzie kolejna ulewa, sytuacja może ulec pogorszeniu. Wszyscy liczą na to, że przed następnymi intensywnymi opadami, poziom wody w Potoku Służewieckim znacząco się obniży.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.4k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments