Ziobro szykuje ustawę o wolności słowa. Obejmie social-media


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Ministerstwo Sprawiedliwości, na czele ze Zbigniewem Ziobro przygotowuje ustawę która jeszcze w tym roku może trafić na sejmowe ławy jeszcze w tym roku. Chodzi o ustawę o tzw. “wolności słowa” która ma objąć największych gigantów high-tech takich jak Facebook czy Twitter.

Stoimy na straży wolności słowa

Zbigniew Ziobro we wczorajszym wywiadzie zapowiedział projekt ustawy o ochronie wolności słowa w internecie. Pełen projekt przewiduje objęciem ustawą największych gigantów high-tech którzy będą musieli dostosować swoje regulaminy pod nowe rozporządzenie.

Jego pełen tytuł to “Ustawa o wolności wyrażania własnych poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji w internecie.”

Projekt ustawy

Zgodnie z przewidywaniami projektu ustawy od pana Ziobry serwisy społecznościowe takie jak FaceBook czy Twitter nie będą miały prawa podczas świadczenia usług na terenie RP usuwać oraz modyfikować treści na swoją korzyść i również banować kont użytkowników jeśli ich treści będą zgodne z tym co określa ustawa i polskie prawo.

Jeśli dojdzie do bezpodstawnego zablokowania konta użytkownika, ten będzie miał prawo w ciągu 24 godzin złożyć zażalenie do sądu oraz do usługodawcy świadczącego usługę w ramach dostępu do platformy społecznościowej.

Serwis w ciągu jednej doby będzie musiał rozpatrzyć skargę. Na korzyść użytkownika ma służyć wniosek który potem będzie mógł w ciągu dwóch dni złożyć do swojego lokalnego sądu rejonowego.

Sąd rozpatrzy skargę w ciągu 7 dni od doręczenia wniosku. Postępowanie ma mieć całkowicie elektroniczny charakter.

PiS planuje nam “1984”?

Pomimo tego że ustawa “na papierze” prezentuje się naprawdę dobrze musimy wziąć pod uwagę to że ten projekt ustawy może być dla rządu Prawa i Sprawiedliwości narzędziem do wprowadzenia jeszcze większej kontroli społecznej i czegoś co będzie nas zbliżało do Orwellowskiej “Policji myśli” znanej z książki “1984” (Jeśli ktoś nie czytał jeszcze, to polecam nadrobić, jest świetna i przewidziała wiele rzeczy które dzieją się obecnie, słowo redaktora).

Zbigniew Ziobro podkreślał wczoraj że ustawa ma chronić “tak ważną dla polski – wolność słowa”

– Nierzadko ofiarami ideologicznych zapędów cenzorskich padają też przedstawiciele funkcjonujących w Polsce rozmaitych środowisk, których treści są usuwane bądź też blokowane, tylko dlatego, że wyrażają poglądy i odwołują się do wartości, które są nieakceptowalne z punktu widzenia środowisk (…), które wywierają coraz mocniejszy wpływ na funkcjonowanie szeroko rozumianych mediów społecznościowych

Zbigniew Ziobro

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments