Prokurator Krajowy: Nawołujesz do strajku? Grozi Ci do 8-śmiu lat więzienia!


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski przygotował wytyczne dla śledczych wobec organizatorów strajku i osób, które do nich nakłaniają oraz atakują kościoły czy służby państwowe. Każdy, kto nie zastosuje się do obowiązującego prawa musi liczyć się z konkretnymi zarzutami prawnymi – straszy prokuratura.

Bogdan Święczkowski wystosował do podległych sobie prokuratur pismo, w którym przekazuje wytyczne dla śledczych w sprawie postępowania z organizatorami masowych protestów ws. aborcji i nakłaniającymi do nich – podało RMF FM. Owe zarzuty zagrożone są karą więzienia nawet do 8-śmiu lat!

Każde zachowanie osoby organizującej nielegalną demonstrację albo podżegającej lub nawołującej do udziału w niej winno być przede wszystkim oceniane w kontekście wyczerpania czynu zabronionego z art. 165 par. 1 pkt 1 kk w zakresie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego – czytamy w piśmie

Prokurator cytuje dokładny przepis:

Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

Polecił także niezwłoczne informowanie Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej o każdym zarejestrowanym postępowaniu w związku z odbywającymi się protestami.

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments