fbpx

Prokurator zażądał kary wiezienia dla kierowcy uczestniczącemu w wypadku z Beatą Szydło.


5.1k
Subksrybuj nas na Google News

Jutro ma zapaść wyrok. Dziś wiemy jakiej kary zaradzał prokurator dla prowadzącego fiata seicento Sebastiana

Wnoszę o uznanie oskarżonego za winnego zarzucanego mu czynu. (…) Wnoszę o wymierzenie oskarżonemu kary 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnie dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięczne – mówił dziś kończąc swoją mowę prokurator okręgowy z Krakowa Rafał Babiński.

Prokurator pyta, czy przeproszono i podziękowano kierowcy rządowego auta

Czy pokrzywdzeni Piotr (…) i Beata Szydło usłyszeli przez te 3 lata od oskarżonego chociaż raz słowo “przepraszam, zawaliłem, chciałbym cofnąć czas, żeby to się nie wydarzyło”? Czy przez te 3 lata od zdarzenia, a 2 lata od momentu, kiedy sprawa została przekazana do sądu, funkcjonariusz BOR Piotr (…), usłyszał od oskarżonego chociaż raz słowo “dziękuję za to, że jestem cały i zdrowy i żyję”? – pytał Rafał Babiński z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Ginęły dowody, film z monitoringu uszkodzony

W sprawie jest sporo niejasności. Głowy świadek zdarzenia Beata szydło jak twierdzi obrońca pozwanego została przesłuchań wbrew prawu bez jego obecności. Uszkodzone zostały tez płyty CD z nagranym filmem z monitoringu. Przesłuchano wielu świadków, tylko jeden zeznał że słyszał włączone sygnały dźwiękowe kolumny rządowej.

W moim przekonaniu, jeśli pozbawić pojazdy rządowe statusu uprzywilejowania, jeżeli na dodatek wykazać, że kierowcy tych pojazdów złamali wszelkie zasady: jazda pod prąd, przekraczanie podwójnej ciągłej linii, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, jazda z prędkością, która musi budzić zdumienie. To to są okoliczności, które muszą przesądzać o winie tych ludzi – argumentował z kolei obrońca oskarżonego mecenas Władysław Pociej.

– Dla mnie dużym zaskoczeniem było niedopuszczenie mnie do czynności przesłuchania pani Szydło, również dużym zaskoczeniem było dla mnie ujawnienie uszkodzonych materiałów dowodowych, mówię o płytach CD – dodał prawnik.

Obrońca wnosi o uniewinnienie. Wyrok jutro


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
7
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments