fbpx

Propaganda na poziomie sowieckim – Jak “Wiadomości” tłumaczyły chaos ze szczepianiami


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Błąd w systemie rejestracji szczepień, który otworzył nieplanowane rezerwacje dla 40 i 50 latków został szybko wycofany. Wywołało to falę oburzenia społecznego. Jak zareagowały na ten błąd “Wiadomości”? Klasycznie – atakując opozycję i Unię Europejską

Zamieszanie w systemie

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia rząd otworzył możliwość rejestracji na szczepienia osób 40 i 50+

W nocy uruchomiliśmy możliwość zapisywania na szczepienia dla roczników 40+ i 50+. To osoby, które wcześniej wypełniły formularze zgłoszeniowe na szczepienia. Mamy wolne terminarze i chcemy je wypełnić

Ministerstwo Zdrowia dla Onet.pl – 31 marca

Jednak bardzo szybko Ministerstwo Zdrowia wycofało się z tej możliwości. 1 kwietnia na konferencji prasowej z zamieszania próbował się tłumaczyć minister Dworczyk – głównym powodem całego zamieszania miała być usterka w systemie rejestracji, który zamiast daty 1 maja uruchomił zapisy na 1 kwietnia. Części osób udało się zarejestrować na terminy w maju, Dworczyk poinformował, że te terminy zostaną przełożone na maj.

“Wiadomości” – był błąd no ale nic się nie dzieje. Sukces.

Oczywiście temat nie mógł zostać pominięty przez telewizję rządową. Ta jednak próbowała robić wszystko by jak najmniej o tym mówić. W wydaniu “Wiadomości”, że całe to zamieszanie jest wynikiem błędu systemu. Cały materiał, który miał być poświęcony właśnie temu tematowi otwierały słowa “nowe dostawy szczepionek przyspieszają”.

By wolne terminy się nie marnowały, rząd zdecydował się na wysłanie elektronicznych skierowań do osób 40 plus i 50 plus… 40-latkowie mieli być rejestrowani na drugą połowę maja, ale do systemu wkradł się błąd i umożliwił rejestrację już na kwiecień. Błąd systemu jest już naprawiony

Karola Jatłuszewski dla TVP – 1 kwietnia 2021 w reportażu  “Mobilizacja w walce z pandemią”

Później padły słowa o “naprawieniu błędu w ciągu jednego dnia”.

Propaganda radziecka – czyli odwracanie uwagi i zwalanie winy na wszystkich innych

Oczywiście skoro mówimy o TVP nie mogło zabraknąć klasycznego, radzieckiego odwracania kota ogonem. Później w tym samym reportażu dokonano ataku na opozycję, jej samej przypisując atak na rząd PiS. “Atakiem” miało być domaganie się posłów partii opozycyjnych wyciągnięcia konsekwencji od odpowiedzialnego za chaos ze szczepieniami Ministra Zdrowia. Tyle.

Na końcówkę “reportażu” TVP nie mogło odmówić sobie “prztyczka” w stronię Unii Europejskiej ponownie zarzucając jej niekompetencję ws. dostaw szczepionki do Polski – co oczywiście okazało się kłamstwem i manipulacją co wypunktował w programie “Kawa na Ławę” Konrad Piasecki – pisałem o tym tu.

“Polski rząd od początku naciska na Komisję Europejską w sprawie przyspieszenia dostaw. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Unia popełniła w tej sprawie sporo błędów”

Fragment reportażu “Mobilizacja w walce z pandemią” “Wiadomości” z dnia 1 kwietnia 2021

Link do materiału z manipulacją “Wiadomości”.:

Na sam koniec reportaż zamknęły zdania o kolejnych wsparciach tarczy antykryzysowej. (ALLELUJA. PIS STERNIKIEM NARODU).

Po raz kolejny telewizja rządowa serwuje widzom propagandową papkę serwując nam powrót do wspomnień z czasów Gierka i “Dzienników Telewizyjnych”. Propaganda sukcesu i niemalże całodobowe bombardowanie krytyką “wrogów socjalizmu” niemal w całości pokrywa się z dzisiejszym przekazem TVP. Jak widać PiS bierze tylko od “najlepszych” i co najgorsze – ta propaganda działa. Aż 39% wyborców PiS wierzy, że rząd dobrze radzi sobie z pandemią, mimo że jesteśmy jednym z najgorzej radzących sobie krajów na świecie. Dla porównania sympatię wobec rządu wyraża jedynie 9% społeczeństwa będących w opozycji dla PiS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments