Protest przeciwko Andrzejowi Dudzie na krakowskim Rynku.


1 comment, 17
Subksrybuj nas na Google News

Protestujący zebrali się w sobotni wieczór pod hasłem: “To NIE mój PREZYDENT” Wśród manifestujących przeważali młodzi ludzie, co jest coraz częstszym zjawiskiem i dowodem na angażowanie się w życie polityczne większej części społeczeństwa polskiego.

Na wstępie organizatorka wyjaśniła powód protestu i skomentowała wybór prezydenta Andrzeja Dudy.

Nasz protest to jest sprzeciw wobec tego co się ostatnio stało, nie zaprzeczamy że Andrzej Duda zdobył większość głosów, ale zdobył tych głosów o włos co oznacza że co druga Polka i co drugi Polak nie chcą aby dalej rządził PiS, uważamy że należy nadal wychodzić na ulicę i nadal przeciwstawiać się temu co robi PiS, razem ze swoim pisowskim prezydentem. – twierdziła liderka protestu.

Protestujący wystawili trzy symboliczne trumny z napisami Tolerancja, Wolność, Równość

Andrzej Duda to znak homofobii, Andrzej Duda to znak nietolerancji, to znak deformacji sądownictwa, szkolnictwa, oraz opieki zdrowotnej.

Nie dla państwa kościelnego

Przed trumnami stanęło dwóch mężczyzn połączonych taśmą. Jeden z nich przypominał księdza a drugi w zamierzeniu organizatorów miał przypominać polityka.

Drugim największym wygranym po Pisie jest kościół katolicki, który tak naprawdę wygrał w tych wyborach. Kościół katolicki i jego przedstawiciele którzy zasłynęli z homofobicznej nienawistnej propagandy w tym momencie tryumfują. Dlatego na znak triumfu polityki Pisu stoi tutaj przypadkowo ksiądz, oraz przypadkowy polityk, którzy są związani nierozerwalnym supłem, który w końcu mam nadzieję zostanie rozwiązany raz na zawsze.

Następnie organizatorzy odegrali marsz żałobny. Manifestacja zorganizowana była przez inicjatywę “DOŚĆ milczenia – STOP klerykalizacji Polski. Inicjatywa Obywatelska”. Na krakowskim Rynku zgromadziło się kilkadziesiąt osób

To NIE mój PREZYDENT https://www.facebook.com/VidKOD/videos/274882793782189/

Opublikowany przez DOŚĆ milczenia – STOP klerykalizacji Polski. Inicjatywa Obywatelska Sobota, 18 lipca 2020

Organizatorzy przypomnieli już o częściowo niezagarniętych sądach, oraz o planach władzy, aby zniszczyć i ocenzurować wolne media.

Na pewno słyszeliście że teraz Pis zamierza się zabrać za ostatnia jeszcze trochę wolną władzę to jest telewizja, radio, media, które jeszcze są wolne . Jeżeli to nastąpi to nie będziemy wiedzieć absolutnie nic.

Dziękujemy za dziś! Protest To NIE mój PREZYDENTZdjęcia od Okiem Świra

Opublikowany przez DOŚĆ milczenia – STOP klerykalizacji Polski. Inicjatywa Obywatelska Sobota, 18 lipca 2020

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 17

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
18
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Duda nie jest moim Prezydentem
Duda nie jest moim Prezydentem
7 miesięcy temu

Ludzie wybierając PIS sami nie zdają sobie sprawy z tego co narobili…