Protesty Wyborcze.Sąd Najwyższy zasypany.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

226 Protestów Wyborczych, w tym ponad 80 z zagranicy. Kolejne setki w drodze.

Jak informuje Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego, na terenie Sądu Najwyższego utworzono specjalne miejsce do przyjmowania osób które osobiście składały protest wyborczy.

Dziś do godz. 16.00 w repertorium SN zarejestrowano w sumie 226 protestów wyborczych. Spośród nich 101 pochodzi od wyborców spoza granic Polski – powiedział Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

Jak jednak dodał, “faktyczny wpływ protestów jest większy, gdyż tylko dzisiaj do godz. 16 do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych złożono około 630 pism”. – Nie wszystkie jeszcze zostały zarejestrowane – zaznaczył.

Dlatego jak ocenił – można szacować, że na chwilę obecną do Sądu Najwyższego wpłynęło w sumie około 780 protestów wyborczych.

Wikipedia . Sąd Najwyższy

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Prezydenta RP , pod znakiem zapytania.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbędzie się w Sejmie, a nie, jak wynikało z nieoficjalnych doniesień mediów, na Stadionie Narodowym. Elżbieta Witek wydała postanowienie w tej sprawie. Prezydent złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym 6 sierpnia o godz. 10.00. Ale czy dojdzie do tego, jak informują źródła z SN jeżeli zostanie rozpatrzony chociaż jeden protest wyborczy , procedura zaprzysiężenia może być wstrzymana. Byłby to pierwszy taki przypadek w Historii Polski, i Europy.

“Lepiej dmuchać na zimne”

– Jest bardzo prawdopodobne, że prezes Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN Joanna Lemańska nie będzie brała udziału w rozpatrywaniu protestów wyborczych – poinformował rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Aleksander Stępkowski.

Dodał przy tym, że ewentualna decyzja Lemańskiej o wyłączeniu się od rozpatrywania wniosków protestów przeciwko wyborom może być związana z doniesieniami medialnymi o znajomości tej sędzi z prezydentem Andrzejem Dudą.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments