Przedszkola i żłobki będą otwarte? “Płynu do dezynfekcji starczy na dzień, lub dwa..”


392 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Według doniesień rządu, żłobki i przedszkola mają zostać otwarte 6-go maja, jednak samorządowcy krytykują ten pomysł, ze względu na brak elementarnego przygotowania placówek do kontynuowania działalności.

Warszawa wyliczyła, że aby otworzyć przedszkola i żłobki, codziennie potrzebuje 25 tysięcy maseczek, Poznań miesięcznie ponad 38 tysięcy litrów płynu dezynfekującego, a w Częstochowie poprosili o testy dla pracowników oświaty – informuje tvn24.pl.

Duda wyśle Watykanowi płyn do dezynfekcji, kiedyś Urban wysyłał śpiwory dla bezdomnych w USA. Prezydent rozmawiał z Papieżem.

“Otworzymy, ale z pewnością nie w środę, zwyczajnie nie jesteśmy w stanie” – przekazuje Renata Kaznowska, wiceprezydentka Warszawy odpowiedzialna za edukację.
Władze stolicy zamierzają w poniedziałek skierować dwa pisma. Pierwsze do Głównego Inspektoratu Sanitarnego z prośbą o uzupełnienie lub wyjaśnienie części wytycznych związanych z otwieraniem żłobków i przedszkoli, które zostały wydane dopiero 30 kwietnia.


“Nie wiemy, czy mamy zrywać wykładzinę, której nie da się codziennie zdezynfekować płynem” – mówi dyrektorka jednego ze stołecznych przedszkoli.


Drugie pismo z warszawskiego ratusza trafi do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zdrowie Polaków czy nowe samoloty? Czego one będą bronić? Sam zakup to 4,6 mld USD to prawie 20 mld zł, bardzo teraz potrzebnych służbie zdrowia


“Chcemy wiedzieć, kto będzie ponosił koszty. Dziennie potrzebujemy około 25 tysięcy maseczek i co najmniej 25 tysięcy rękawiczek. Mówię “co najmniej”, bo trochę sobie nie wyobrażam, żeby ktoś w jednych gumowych rękawiczkach mógł pracować przez ponad cztery godziny” – mówi Kaznowska.


Wraz z decyzjami rządu w sprawie zniesienia obostrzeń narasta ilość pytań i zastrzeżeń natury bezpieczeństwa i higieny pracy. Brak odpowiedzi na podstawowe zagadnienia powoduje chaos, a przecież czas gra tu największą role, by zapewnić wszystkie możliwe narzędzia do funkcjonowania, tym, którzy wielokrotnie poświęcają zdrowie i życie, swoje i bliskich, by pomóc Państwu w powrocie do normalności.


zródło: tvn24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

392 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments