fbpx

Przełom w badaniach nad szczepionką na COVID-19 dla zwierząt


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W czasie panującej epidemii COVID-19 ludzie boją się o życie swoje oraz swoich rodzin. Zwierzęta domowe są również traktowane jak członkowie rodziny. Pragniemy dbać o naszych małych przyjaciół i boimy się o ich zdrowie. Teraz będziemy mieć możliwość ochronić ich przed wirusem.

Przełomowe badania

Naukowcy z północnych Włoch poddali badaniom 540 psów i 277 kotów. Badanie wykazało obecność przeciwciał koronawirusowych u 3,4 procent psów i 3,9 procent kotów. Oznacza to, że przeszły one wcześniej infekcję wywołaną SARS-CoV-2. Naukowcy wychodzą z założenia, iż koronawirus przenosi się zazwyczaj z człowieka na zwierzę, a nie odwrotnie.

Rosyjska Agencja Prasowa TASS podała, że pierwsza szczepionka przeciw koronawirusowi dla zwierząt została wynaleziona przez naukowców z Rosselkhoznadzor’s Federal Center for Animal Health i zarejestrowana w Rosji.

Wyniki badań dają podstawy do wniosku, że szczepionka jest bezpieczna i ma silne działanie immunogenne, ponieważ wszystkie zaszczepione zwierzęta wytworzyły w 100% przeciwciała przeciwko nowej mutacji koronawirusa


wiceprzewodniczący Konstantin Savenkov

Rosyjscy naukowcy kontynuują badania

Badania kliniczne nad szczepionką “CarniVacCov” były prowadzone od października na psach, kotach, lisach oraz innych zwierzętach. Rosyjscy naukowcy kontynuują badania na ptakach, aby sprawdzić czas działania szczepionki. Szacuje się, że trwa on nie krócej niż pół roku.

Masowa produkcja szczepionki “CarniVacCov” może ruszyć już w kwietniu.

Ponieważ przypadki COVID-19 są rejestrowane u zwierząt w wielu krajach na całym świecie, zakup szczepionki Federalnego Centrum Zdrowia Zwierząt planują krajowe przedsiębiorstwa zajmujące się hodowlą zwierząt oraz firmy handlowe z Grecji, Polski i Austrii. Zainteresowanie preparatem “CarniVacCov” wykazały również firmy ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Singapuru

wiceprzewodniczący Konstantin Savenkov

Telewizja państwowa Rossija24 podała w środę do informacji, że u zaszczepionych zwierząt pojawiły się przeciwciała i aktualnie trwa ocena jak długo utrzyma się odporność na wirusa. Na terenie kraju odnotowano obecnie 2 przypadki zakażenia koronawirusem u zwierząt.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments