fbpx

Radosław Sikorski postanowił nie kompromitować Moniki Olejnik – komentuje Andrzej Nowakowski


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Żeby była jasność, zrazu oświadczam, że jestem gorącym zwolennikiem przeprowadzania  wszelkich akcji promujących masowe szczepienia na COVID-19. W szczególności z udziałem wybitnych aktorów, przedstawicieli świata kultury i osób publicznego zaufania. To zdarzyło się, o czym z lubością donosiły rządowe media, niestety przedstawiając polskie autorytety w paskudnym świetle wykorzystując ten fakt politycznie.

,,Ciemny lud wszystko kupi…”

Liderem w opluwaniu narodowych elit był oczywiście pupilek tvp info Michał Rachoń podający się za redaktora.

Kłamliwy przekaz trafił tam gdzie miał trafić, a mianowicie do osób wielbiących rządzącą partię. Zalet tej kampanii niestety fani Jacka Kurskiego – o których sam prezes TVP mówił: ,,Ciemny lud wszystko kupi” – nie zrozumieją.

Perfidna prowokacja

Akcja szczepienia wybitnych artystów została przez PiS perfidnie zaplanowana. Ofiarami tego zmasowanego ataku  padli m.in. Krystyna Janda, Andrzej Seweryn i jego córka Maria, Wiktor Zborowski, Michał Bajor. Przedstawiono ich w świetle ,,cwaniaków” wykorzystujących popularność, by mogli zaszczepić się poza kolejnością. W rzeczywistości jest ,,drugie dno”. Otóż aparatczycy pisowscy wymyślili tę aferę by móc przykryć kradzież banku Czarneckiego, której dokonali w biały dzień na oczach milionów Polaków. I o to w tym wszystkim chodzi. Kto dziś pamięta aferę w stylu bolszewickim o skradzionym biznesmenowi banku?

W ,,Kropce nad i” Monika Olejnik gościła ostatnio nie Jacka Sasina, Marcina Horałę czy Marka Suskiego lecz wybitnego dyplomatę, byłego szefa MON, MSZ, marszałka Sejmu, a obecnie europosła Radosława Sikorskiego. Dlatego też zasiadłem przed TV pełen emocji. Do czasu gdy rozmawiali o wydarzeniach w Waszyngtonie, o Trumpie i Bidenie wszystko było cacy. Po chwili rozmowa zeszła na tory pandemii, szczepień aktorów. Zaczęło się szaleństwo pani Moniki O.

Niestety pani Olejnik kolejny raz mnie i telewidzów rozczarowała. Wcześniej milczałem, tym razem jednak red. Olejnik przeszła samą siebie. Zadawane pytania, rzucane nieprzemyślanie metafory, chyba tylko sama była w stanie zrozumieć. Nie zdziwiłbym się, gdyby pan Sikorski przerwał tę żenującą dyskusję. Jak widać dżentelmen z Oxfordu postanowił nie kompromitować do końca prowadzącej.

Odwagi pani redaktor

By nie być gołosłownym przytoczę sens pytań i metafor, nie cytaty gdyż nie posiadam nagrania – pani redaktor, starającej się za wszelką cenę udowodnić i wywołać sensację, że akcja promowania szczepień przy szlachetnym udziale artystów była czymś nagannym. Reprezentująca jak sama pani red. podkreśla  ,,Wolne Media” pytała:

– ,,Czy zaszczepiłby się pan poza kolejnością”?

Jak przystało na dyplomatę Radosław Sikorski, lekko zirytowany odparł.

– Chciałbym się zaszczepić jak najszybciej, ale cierpliwie czekam na swoją kolej”.

Monika Olejnik uparcie drążyła temat.

– ,,Nie widzi pan niczego niestosownego w zachowaniu artystów?

– ,,Nie” – odpowiedział lekko wyprowadzony z równowagi gość, co dało odczuć się na wizji.

Pani Olejnik sięga po swoją tajną broń i zaskakuje pytaniem nie tylko gościa, ale przede wszystkim miliony telewidzów.

– ,,Jak panu ktoś powie, że może pan wziąć wodę ze sklepu i nie płacić, ani nie stać w kolejce, to pan weźmie?

Aż się podniosłem w oczekiwaniu na odpowiedź przecinającą wreszcie tę absurdalną rozmowę. Niestety minister nie pożegnał pani O lecz jak przystało na oxfordzkiego dżentelmena po raz kolejny pokazał klasę i wytrzymał zaspokajając ciekawość prowadzącej odpowiadając zdawkowo.

– Naturalnie, skorzystałbym z promocji.

Reasumując, skoro już Monika Olejnik, reprezentuje ,,Wolne media”, na rozmowę nt. ,,aferalnego” szczepienia się poza kolejnością powinna zaprosić swojego zwierzchnika z TVN dyr. programowego pana Edwarda Miszczaka oraz jego partnerkę 40-letnią aktorką Annę Cieślak, którzy również poddali się szczepieniu poza kolejnością bynajmniej nie będąc w grupie O, ani aktorami tym bardziej przedstawicielami świata kultury.

Odwagi, pani redaktor.

W przeciwnym razie proszę więcej nie zwracać się do telewidzów słowami –  ,,Witam państwa, Monika Olejnik …  Wolne media”. Brzmi to śmiesznie.

Andrzej Nowakowski


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
12
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pol!
pol!
10 miesięcy temu

czopek ruchań

ewa
ewa
10 miesięcy temu

Cos mi się wydaje, ze red. Olejnik juz po cichu pakuje swoje walizki w TVN24 , aby w przyspieszonym tempie udać sie w kierunku narracji Polsatu. A stad juz krótka droga do….