fbpx

Radosław Sikorski postanowił nie kompromitować Moniki Olejnik – komentuje Andrzej Nowakowski


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Żeby była jasność, zrazu oświadczam, że jestem gorącym zwolennikiem przeprowadzania  wszelkich akcji promujących masowe szczepienia na COVID-19. W szczególności z udziałem wybitnych aktorów, przedstawicieli świata kultury i osób publicznego zaufania. To zdarzyło się, o czym z lubością donosiły rządowe media, niestety przedstawiając polskie autorytety w paskudnym świetle wykorzystując ten fakt politycznie.

,,Ciemny lud wszystko kupi…”

Liderem w opluwaniu narodowych elit był oczywiście pupilek tvp info Michał Rachoń podający się za redaktora.

Kłamliwy przekaz trafił tam gdzie miał trafić, a mianowicie do osób wielbiących rządzącą partię. Zalet tej kampanii niestety fani Jacka Kurskiego – o których sam prezes TVP mówił: ,,Ciemny lud wszystko kupi” – nie zrozumieją.

Perfidna prowokacja

Akcja szczepienia wybitnych artystów została przez PiS perfidnie zaplanowana. Ofiarami tego zmasowanego ataku  padli m.in. Krystyna Janda, Andrzej Seweryn i jego córka Maria, Wiktor Zborowski, Michał Bajor. Przedstawiono ich w świetle ,,cwaniaków” wykorzystujących popularność, by mogli zaszczepić się poza kolejnością. W rzeczywistości jest ,,drugie dno”. Otóż aparatczycy pisowscy wymyślili tę aferę by móc przykryć kradzież banku Czarneckiego, której dokonali w biały dzień na oczach milionów Polaków. I o to w tym wszystkim chodzi. Kto dziś pamięta aferę w stylu bolszewickim o skradzionym biznesmenowi banku?

W ,,Kropce nad i” Monika Olejnik gościła ostatnio nie Jacka Sasina, Marcina Horałę czy Marka Suskiego lecz wybitnego dyplomatę, byłego szefa MON, MSZ, marszałka Sejmu, a obecnie europosła Radosława Sikorskiego. Dlatego też zasiadłem przed TV pełen emocji. Do czasu gdy rozmawiali o wydarzeniach w Waszyngtonie, o Trumpie i Bidenie wszystko było cacy. Po chwili rozmowa zeszła na tory pandemii, szczepień aktorów. Zaczęło się szaleństwo pani Moniki O.

Niestety pani Olejnik kolejny raz mnie i telewidzów rozczarowała. Wcześniej milczałem, tym razem jednak red. Olejnik przeszła samą siebie. Zadawane pytania, rzucane nieprzemyślanie metafory, chyba tylko sama była w stanie zrozumieć. Nie zdziwiłbym się, gdyby pan Sikorski przerwał tę żenującą dyskusję. Jak widać dżentelmen z Oxfordu postanowił nie kompromitować do końca prowadzącej.

Odwagi pani redaktor

By nie być gołosłownym przytoczę sens pytań i metafor, nie cytaty gdyż nie posiadam nagrania – pani redaktor, starającej się za wszelką cenę udowodnić i wywołać sensację, że akcja promowania szczepień przy szlachetnym udziale artystów była czymś nagannym. Reprezentująca jak sama pani red. podkreśla  ,,Wolne Media” pytała:

– ,,Czy zaszczepiłby się pan poza kolejnością”?

Jak przystało na dyplomatę Radosław Sikorski, lekko zirytowany odparł.

– Chciałbym się zaszczepić jak najszybciej, ale cierpliwie czekam na swoją kolej”.

Monika Olejnik uparcie drążyła temat.

– ,,Nie widzi pan niczego niestosownego w zachowaniu artystów?

– ,,Nie” – odpowiedział lekko wyprowadzony z równowagi gość, co dało odczuć się na wizji.

Pani Olejnik sięga po swoją tajną broń i zaskakuje pytaniem nie tylko gościa, ale przede wszystkim miliony telewidzów.

– ,,Jak panu ktoś powie, że może pan wziąć wodę ze sklepu i nie płacić, ani nie stać w kolejce, to pan weźmie?

Aż się podniosłem w oczekiwaniu na odpowiedź przecinającą wreszcie tę absurdalną rozmowę. Niestety minister nie pożegnał pani O lecz jak przystało na oxfordzkiego dżentelmena po raz kolejny pokazał klasę i wytrzymał zaspokajając ciekawość prowadzącej odpowiadając zdawkowo.

– Naturalnie, skorzystałbym z promocji.

Reasumując, skoro już Monika Olejnik, reprezentuje ,,Wolne media”, na rozmowę nt. ,,aferalnego” szczepienia się poza kolejnością powinna zaprosić swojego zwierzchnika z TVN dyr. programowego pana Edwarda Miszczaka oraz jego partnerkę 40-letnią aktorką Annę Cieślak, którzy również poddali się szczepieniu poza kolejnością bynajmniej nie będąc w grupie O, ani aktorami tym bardziej przedstawicielami świata kultury.

Odwagi, pani redaktor.

W przeciwnym razie proszę więcej nie zwracać się do telewidzów słowami –  ,,Witam państwa, Monika Olejnik …  Wolne media”. Brzmi to śmiesznie.

Andrzej Nowakowski


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
12
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pol!
pol!
3 miesięcy temu

czopek ruchań

ewa
ewa
3 miesięcy temu

Cos mi się wydaje, ze red. Olejnik juz po cichu pakuje swoje walizki w TVN24 , aby w przyspieszonym tempie udać sie w kierunku narracji Polsatu. A stad juz krótka droga do….