fbpx

Raś krytykuje Platformę… i odchodzi – komentarz


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Poseł Ireneusz Raś zwraca uwagę, iż Platforma Obywatelska od dłuższego czasu skręca w lewo. Przedstawiając publicznie swoje stanowisko zadeklarował jednocześnie, że w takiej sytuacji nie będzie mu już po drodze z PO. Każdy ma prawo wyboru, poseł Raś również.

Krzyż na drogę.  

Raś przypomina, że partia, na czele której stoi obecnie Borys Budka, największe sukcesy świętowała, wtedy gdy posiadała dwa skrzydła – liberalne i konserwatywne.

Poseł powiedział, że istnieje zagrożenie radykalnej zmiany „konstytucji ideowej” partii, co spowoduje, że nie będzie w niej miejsca dla konserwatystów. Dodał, że:

Musimy podjąć uczciwą decyzję, albo jesteśmy partią dwóch skrzydeł, albo tego (drugiego) skrzydła nie ma, ale wiemy, że samolot z jednym skrzydłem nie poleci, więc przestrzegam przed tym. Jeśli moja partia by powiedziała, że aborcja na życzenie jest OK, to mnie w takiej partii nie będzie.

Prawo antyaborcyjne

Zapytany o ustawę liberalizującą prawo antyaborcyjne, odpowiedział, że nie zgodzi się na nią. Zgodził się z październikowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis ustawy z 1993 roku zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z Konstytucją.  Jednocześnie poseł stwierdził, że jest za tzw. kompromisem aborcyjnym z 1993 roku.

Związki partnerskie

Ireneusz Raś zapytany o le18galizację związków partnerskich odpowiedział:

Jestem za legalizowaniem prawa ludzi do pewnych kwestii, które często są przedstawiane we wnioskach tych mniejszości, ale absolutnie nie tworzyłbym prawa para małżeńskiego.

Dodał, że chciałby prawnie zagwarantować osobom w związkach partnerskich możliwość do odwiedzania się w szpitalu czy dziedziczenia, jednak bez tworzenia prawa małżeńskiego.

Posłowi Rasiowi poradzono na Twitterze, żeby udał się do Szymona Hołowni (Dominika Długosz), albo nawet do PiS-u (Tomasz Lis). No cóż, panie pośle… Może powinien pan skorzystać z tych rad? W przeciwnym razie byłoby panu trudno odnaleźć się w dzisiejszej PO, która raczej utrzyma nielubiany przez pana kierunek.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ