fbpx

Rasizm w Polskim Kościele. Skandaliczna ulotka obiega sieć


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Podczas jednej z lekcji religii we wrocławskiej szkole podstawowej dzieci otrzymały ulotkę o skandalicznej treści “Szkoda, że modlitwa nie rozjaśnia także skóry”.

Skandaliczne treści na lekcjach religii

Zawiadomienie do prokuratury złożył już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Swoje zażalenia na Facebookową stronę Ośrodka skierowali rodzice uczniów, którzy uczęszczali na lekcje religii. Jeden z uczniów pokazał swoim rodzicom ulotkę z miesięcznika katolickiego “Mały Gość Niedzielny” która przestawia chłopca o ciemniejszej karnacji skóry, który wymawia słowa “SZKODA, ŻE MODLITWA NIE ROZJAŚNIA TAKŻE SKÓRY”.

Rasizm we wrocławskiej podstawówce. Ulotki z czarnoskórym dzieckiem
Takie ulotki otrzymali uczniowie jednej z wrocławskich podstawówek którzy uczęszczali na lekcje religii.

Sam tytuł ulotki to “Lampa bez oliwy jest ciemna, człowiek bez modlitwy też”. Owa ulotka pochodzi z roku 2008 i już wtedy wywołała skandal. O sprawie pisał już w listopadzie 2008 roku Dziennik.pl oraz Radio ZET. Teraz po 13 latach sprawa wraca. Dziennik.pl donosił, że “Mały Gość Niedzielny” wydrukował w listopadzie aż 42 tysiące sztuk ulotki ze skandaliczną treścią.

Ulotki sprzed trzynastu lat wracają

Na pytania skąd rasistowskie ulotki z 2008 roku wzięły się we wrocławskiej szkole w roku 2021, nikt jeszcze nie odpowiedział. Według doniesień Gazety Wyborczej OMZRiK nie chce ujawniać szczegółów sprawy na prośbę rodziców, którzy chcą zachować anonimowość w tej sprawie.

Sprawa wywołała gigantyczne poruszenie w społeczności internetowej. Jeden z komentarzy idealnie podsumowuje całą sprawę “Szkoda, że modlitwa nie rozjaśnia także umysłu” komentuje jedna z użytkowniczek.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mylę się ?
mylę się ?
11 dni temu

dobra zmiana,nowy ład…..a lufdzie tacy sami….pazerni, wrogo nastawieni do wszystkich..chciwi i zawistni..nic sie nie zmienia oprocz cen i podatków….