Redakcja Magazynu VIP i Faktu, zdemolowana i okradziona. Pomyłka? Czy Świadoma akcja zastraszenia?


1.1k
Subksrybuj nas na Google News

W nocy z poniedziałku na wtorek, nieznani sprawcy weszli do siedziby wydawnictwa VIP. Dziennikarze sądzą, że zamiarem wandali była dewastacja sprzętu a nie jego kradzież.

Oto skutek kampanii obozu rządzącego przeciwko mediom opozycyjnym.

W siedzibie Max Media mieszczą się redakcje kilku pism wydawanych przez tę firmę, takich jak m.in. „Fakty”, „Magazyn VIP”, „Rynek Inwestycji” i „The Ambassador”.

Foto ze strony Facebook redakcji.

Dziś rano bandyci włamali się do naszej siedziby, zniszczyli ściany i sprzęt. Magazyn Dialogu Społecznego Fakty, którego jestem redaktorem naczelnym, zmieszał się im z Faktem i Faktami. Oto skutek kampanii obozu rządzącego przeciwko mediom opozycyjnym. Wstyd i hańba, a zarazem podsumowanie podejścia do dialogu prezydenta i partii rządzącej – skomentował Piotr Szumlewicz, od kwietnia ub.r. redaktor naczelny „Faktów”.

Jestem zbulwersowany aktem wandalizmu bezpośrednio wymierzonym w opozycyjne media. Ten barbarzyński atak świetnie wpisuje się w przekaz obozu rządzącego i prezydenta. Politycznie to właśnie Andrzej Duda odpowiada za tę napaść. To urzędujący prezydent świadomie i celowo rozkręcił spiralę nienawiści wobec mediów opozycyjnych. Oto są jej skutki – ocenił Szumlewicz w oświadczeniu przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Zwykły wandalizm? Czy działalność służb ?

Czy tego typu akcja jest zwykłym wandalizmem , czy próba zastraszenia niezależnych mediów które są nieprzychylne obozowi rządowemu. Z redakcji zginęły komputery , serwer , laptopy, dokumenty .Ściany zostały zniszczone napisami nie przychylnymi dla mediów niezależnych.

Ofiarą kampanii nienawiści stało się polskie medium, Magazyn Dialogu Społecznego Fakty, którego celem jest inicjowanie dialogu między partnerami społecznymi. W naszym magazynie publikujemy teksty różnych stron sporu politycznego, a przede wszystkim inicjujemy dialog między związkami zawodowymi, pracodawcami, rządem i samorządem. Atak na naszą siedzibę pod tym względem jest też świetnym podsumowaniem prezydentury Andrzeja Dudy, podczas której dialog społeczny praktycznie przestał istnieć. Teraz już nie tylko nie ma dialogu, ale jest otwarte zastraszanie niewygodnych organizacji pozarządowych, związków zawodowych i mediów – dodał Szumlewicz.

Wandale pomyli ją z “Faktami” TVN

“Nie damy się! Wrócimy!” – pisze na Facebook’u dziennikarz, z pracowników Wydawnictwa Maxmedia, które wydaje Magazyn Dialogu Społecznego „Fakty”, „Magazyn VIP”, czasopismo „Rynek Inwestycji” i portale internetowe “Strefa Wolnej Prasy”, TataSOS”, MamaSOS” i “Technowinki24”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments