Rektorzy uczelni masakrują wyrok Trybunału


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Od ostatnich dni mają miejsca protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Wiele instytucji i osób publicznych wyraża solidarność z kobietami – uczelnie wyższe również.

Rektorzy dwóch największych uczelni publicznych w Polsce: Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego opublikowali wczoraj listy, w których krytykują decyzję TK oraz brak odpowiedzialności rządu.

Odpowiedzialni za blisko 50 tysięcy członków Wspólnoty Akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego nie możemy nie zareagować na zdarzenia, które boleśnie dotknęły Obywatelki i Obywateli naszego kraju (…)

Ogłoszenie tego wyroku w momencie szczególnego zagrożenia zdrowia i życia Polek oraz Polaków przez gwałtowny rozwój pandemii COVID-19 (…) jest skrajnym dowodem braku odpowiedzialności za losy ludzi.

Kolegium Rektorskie UJ

Niesamowita solidarność

Podobne listy i stanowiska wystosowało kilkadziesiąt publicznych i prywatnych uczelni w Polsce. Niektórzy wykładowcy i rektorzy stworzyli dla studentek poradnik, co robić w przypadku zatrzymania przez Policję. Znalazł się również pomysł wprowadzenia dnia rektorskiego (wolnego od zajęć) podczas protestów.

Zdalne protesty

Mimo, że nauka jest w trybie zdalnym, to studenci i studentki znaleźli sposób. Podczas zajęć przed kamerą umieszczają symbole protestu:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ