Religia w szkołach kosztuje 1,5 mld rocznie. Nie wszyscy korzystają, ale wszyscy płacą. #AkcjaE protestacyjna list do biskupa.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Publikacje danych o kosztach prowadzenia religii w szkołach wywołały burzę w internecie. Szkoły ledwo wiążą koniec z końcem, za skromne podwyżki nauczycieli płaca samorządy, pieniędzy brakuje wszędzie.

Dane z ubiegłego roku wskazują że coraz mniej uczniów chodzi na religie. W tym roku będzie jeszcze mniej chętnych z uwagi na zatłoczone szkoły i lekcje do późnych godzin wieczornych. Jak informuje “Głos nauczycielski”, niektórzy uczniowie kończą lekcje o 21:00, inni zaczynają je o 6:30. 

Uczniowie chcą wyjść do domu wcześniej, z lekcji religii rezygnują całe klasy. I nic w tym dziwnego. Już w poprzednim roku szkolnym z religii rezygnowały całe klasy. Była to sytuacja do tej pory nie spotykana.

Biskupi nie chce się zgodzić na zmiany w planie lekcji

Standardem jest, że w Polsce każda klasa ma wpisane w plan lekcji dwie lekcje religii tygodniowo. Kuria krakowska i gdańska nie wyrażają zgody i uznali, że nie ma powodu, aby ustępować dyrekcjom i redukować liczbę lekcji religii.

Większość Polaków chce religii w szkole. Ale jeszcze więcej woli, by to Kościół płacił

Z sondażu przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku wynika, ponad połowa Polaków nie chce lekcji religii w szkołach. Aż 66 procent badanych uważa, że Kościół powinien płacić za lekcje bez względu na to, czy odbywałyby się w szkole czy w przykościelnych salkach. 30 procent ankietowanych uważa że lekcje religii powinny pozostać w szkole i być finansowane przez państwo.

Koronawirus a lekcje religii

Uczniowie, których rodzice nie chcą posyłać na nieobowiązkowe lekcje religii, mają być na nich obecni razem z resztą klasy. W innej szkole muszą przeczekać zajęcia na korytarzu. Szkoły tłumaczą się obostrzeniami związanymi z koronawirusem. – czytamy w dzisiejszej Gazecie Wyborczej.

Rodzice donoszą gazecie, że ich dzieci uczestniczą w lekcjach religii choć rodzice sobie tego nie życzyli. Szkoła nie ma jak im zapewnić opieki.

– To spotkało moją córkę – opowiada tata przedszkolaków z Targówka. – Nie chcemy, żeby uczęszczała na lekcje religii, ale była na takiej lekcji. W przedszkolu nie było jeszcze zebrania i nie składaliśmy deklaracji dotyczących tych zajęć. Mam nadzieję, że była to jednorazowa sytuacja.

#AkcjaE. “Religia katolicka w polskich szkołach publicznych kosztuje podatnika aż 1,5 MILIARDA złotych rocznie. Jako podatnik SPRZECIWIAM SIĘ indoktrynacji dzieci”

Akcja ma polegać na “do jutra do 20:00 wysyłamy na adresy: @EpiskopatNews i @Abp_Gadecki ten tweet: “Religia katolicka w polskich szkołach publicznych kosztuje podatnika 1,5 MILIARDA zł/rok. Jako podatnik SPRZECIWIAM SIĘ tej indoktrynacji dzieci”.

Gladiator  Religia katolicka w polskich szkołach publicznych kosztuje podatnika aż 1,5 MILIARDA złotych rocznie. Jako podatnik SPRZECIWIAM SIĘ indoktrynacji dzieci.

Prezes Fabryki GranatówNikt nie będzie siłą narzucał, czy i w co mamy wierzyć. Może ja nie chce w nic wierzyć, moje prawo

Tomasz A. Rowiński  A z rzeczy ważniejszych, do mniej ważnych wrócę potem, Za koszt lekcji religii można by zafundować 12 i pół miliona wizyt u psychologa. Proponowałbym zafundować te wizyty osobom molestowanym przez księży.

Tomasz A. Rowiński  Będąc dalej w temacie zdrowia, niedawno miasto Radom kupiło 5 karetek za 2 i pół miliona. Ile można kupić za 1,5 miliarda? 3000. Czyli ponad 2 razy więcej niż obecnie mamy w Polsce (1360).

Bernard Sosinski Omenaa Mensah prezenterka TV ma dosyć nauczania religii w szkole na co idzie 1,5 miliarda zł. rocznie Woli zbierać fundusze na budowę szkoły w Ghanie co będzie kosztowało tylko czy aż tylko 1,5 miliona zł.

Brydzia@Brydzia Powiedz NIE ! Indoktrynacji religijnej polskich dzieci w szkołach publicznych! Religia katolicka w szkołach publicznych kosztuje podatnika 1,5 MILIARDA zł/rok. NIE PODOBA SIĘ , JEŚLI KTOŚ GŁOŚNO O TYM MÓW

romana prusikNie pozwólmy pedofilom indoktrynować nasze dzieci.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments